Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Szum po wymianie pompy wspomagania kierownicy

  1. #1
    jurdanmir
    Gość

    Question Szum po wymianie pompy wspomagania kierownicy

    Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Alfy
    Jestem posiadaczem Alfy 146 1,4 T Spark Junior niestety nie mogę powiedzieć, że szczęśliwym. Odkąd żonka kupiła to cacko (niecałe 3 lata temu) wydałem już fortunę i chyba nie ma końca.
    Ale do rzeczy niedawno postanowiłem wymienić kompletny rozrząd. Części kupiłem w sklepie serwisowym z gwarancją jakości. Oprócz rozrządu pompy wody, uszczelki pod głowicę wymieniłem również świece zapłonowe napinacz paska wielorowkowego no i oczywiście sam pasek. Po wymianie z drobnymi wyciekami z pod uszczelki głowicy wróciłem do warsztatu w celu uszczelnienia (sylikon to dobra rzecz) ??? Już myślałem ,że to koniec problemów no i szeroka droga przede mną. Niestety rzeczywistość jest bardziej przyziemna. Po niespełna morze trzech dniach w zasadzie bez jazdy postanowiłem pojechać z córką na zakupy. Nie ujechaliśmy za daleko najpierw zaczęło śmierdzieć gumą potem wydobywał się dym z pod maski a następnie inni użytkownicy zaczęli na nas trąbić i coś pokazywać. Było to blisko miejsca zamieszkania więc aby uniknąć kłopotów z ewentualnym holowaniem na siłę dojechałem pod dom. Po otwarciu maski wszystko było już jasne, wymieniłem wszystko lecz nie przewidziałem, że tych zabiegów nie wytrzyma łożysko pompy wspomagania kierownicy.
    Dzięki temu ponownie kupiłem pasek wielorowkowy ponieważ wcześniej wymieniony został zalany olejem i ponoć nie nadawał się do dalszej eksploatacji. Aby nie regenerować starej pompy zakupiłem oczywiście nową i zaholowałem auto do mechanika. Na miejscu okazało się również, że korek zbiorniczka pompy jest do niczego no i jak zawsze nowy !!! Szukałem też oleju jaki wymagany jest do wspomagania i nie pamiętam skąd ale polecono mi olej ATF – 220 Dextron w sklepie z olejami sprzedano mi Mobil ATF 220 Premium Automatic.
    Po naprawie auta i odebraniu z warsztatu w czasie jazdy do domu po chwili dało się słyszeć ciche zgrzyty przy skrętach w lewo lub w prawo. W związku z powyższym uruchomiłem silnik i kręciłem kierownicą do oporu w obie strony aby olej dobrze rozprowadził się po całym układzie po czym sprawdziłem poziom oleju w zbiorniczku. Na postoju układ działał właściwie nie było żadnych szumów czy zgrzytów a poziom oleju był w normie. Na drugi dzień udałem się do warsztatu ale nic nie znaleziono i piski jakby ucichły. Po dwóch dniach pojechałem coś załatwić i po kilkunastu kilometrach jazdy miejskiej te cholerne dźwięki znów dały znać o sobie i to ze zdwojoną siłą. Nie wiem jaka jest tego przyczyna czy jest to wina tego cudownego oleju, czy też najzwyczajniej w świecie musi się to wszystko (dotrzeć) czy tez jest to kolejny nowy problem ? Siedzę i myślę ogumienie roczne Barum - Bravuris 2 napompowane azotem, geometria kół przeprowadzona przed rokiem, wahacze wymienione dwa lata temu, komplet hamulcowy niecały rok temu więc o co w tym wszystkim chodzi ? skąd do cholery te dziwne dźwięki, przegląd techniczny przed tymi wymianami zaliczony śpiewająco. Miałem już kilka aut w swoim życiu ale tak udziwnionego i upierdliwego jeszcze nie. Wiem, że jesteście fanami Alfy i tylko chyba w Was kochani moja nadzieja. Ja już dawno pozbyłbym się tego fetysza ale jak pozbyć się autka zakupionego przez żoneczkę ładne, czerwone ze spoilerem siedzenia sportowe……. no i już troszeczkę wtopiłem gotóweczki jeszcze trochę i kupiłbym nowe. Kochani poradźcie coś żonka czeka na jazdy Alfa sobie piszczy a ja liczę kolejne siwe włosy na głowie. Jeśli ktoś miał już z Was podobne problemy czego oczywiście nie życzę proszę o radę i pomoc. To autko mnie już przerosło. Pozdrawiam wszystkich i oczekuje na odpowiedź. No oczywiście są też niewątpliwe plusy tego autka w sklepie serwisowym na mój widok rozwijają dywan i mam specjalne zniżki na zakup części.

  2. #2
    Allkey
    Gość

    Domyślnie

    zobacz czy ten barum ci nie ząbkuje bo to ogólnie słabe opony coś na miarę turnazy er30.
    z tego co pamiętam włochy mają jedną zasadę leje się tutelle do wspomagania g1/a chyba do 145/146 jest. Radzę wymienić na właśnie ten.
    Względnie sprawdź sobie poziom płynu do wspomagania jak jest odpowiedni to polataj i pokręć żwawo kierownikiem, potem wlej tutelle i pewnie będzie dobrze. A jak się ładnie cały syf z układu wyczyści

Podobne wątki

  1. 2.4 jtd 2001 po wymianie pompy wspomagania
    Utworzone przez gacuss w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 12:19
  2. Po wymianie sprzęgła słychać szum
    Utworzone przez fafner w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 14:19
  3. [GTV] Szum pod kolumną kierownicy w 1.8TS
    Utworzone przez walwas w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 17:53
  4. Stuki na zimnym silniku po wymianie pompy wspomagania.
    Utworzone przez Jin147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 12:48
  5. uszkodzone przewody do pompy wspomagania kierownicy
    Utworzone przez baz w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 14:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory