Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Zapędy VW

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie Zapędy VW

    http://www.mototok.pl/VW-nie-rezygnu...lfy-Romeo-a329 A co na to Alfaholicy, chcielibyście Alfę made in Germany?
    Ma ktoś aktualne informacje?
    Ostatnio edytowane przez treboR L ; 29-06-2011 o 12:44

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Temat był na ogólnym kilka razy ale jakoś ostatnio brak doniesień medialnych więc umarł

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Progression Alfa Rosso + 17"SS
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał treboR L Zobacz post
    http://www.mototok.pl/VW-nie-rezygnu...lfy-Romeo-a329 A co na to Alfaholicy, chcielibyście Alfę made in Germany?
    Ma ktoś aktualne informacje?
    Z artykułu wynika, że VW chciałby czterokrotnie zwiększyć sprzedaż Alfy. Jeśli to Giulietta, która należy do najlepiej sprzedającego się w Europie segmentu C, ew. Mito miałyby ją pociągnąć a ceny szczególnie tej pierwszej już są konkurencyjne wobec samochodów nie-premium (Golf, Focus, Astra itp.), to oznacza, że VW szukałby innych dźwigni sprzedaży niż cena. A to oznaczałoby wpasowanie Alf w gusta szerszej "publiczności" ze szkodą dla jej indywidualizmu.
    Swoją drogą dla swoich niszowych marek (Lambo, Bugatti, niegdyś Rolls-Royce) VW obrał inną strategię. Marki te nie muszą/nie musiały być rentowne. Grunt żeby podnosiły prestiż grupy, podbijając tym samym sprzedaż pozostałych jej marek. Widocznie Alfa nie jest wystarczająco niszowa, żeby mogła wpisać się w tą strategię.
    Inna kwestia, to po co VW Alfa skoro ma Seata. Tu tylko kasa się liczy. Mam już dość wymarłych motoryzacyjnych marek przejętych i wyprutych z charakteru.
    Odpowiadając więc wprost wolałbym, żeby Alfa pozostała w rękach Fiata. I pozostała rzadkim samochodem przynajmniej na polskich ulicach.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Jestem rozbity. Podzielam poglądy julka, ale... AR brakuje niemieckiej dokładności, lub polskiej determinacji (w pokazaniu światu, że Polak potrafi). A może Alfę przenieść do Tych i Bielska Białej . Pobudować nowe zakłady i stworzyć nową jakość. Pokazać, że Alfa Romeo jest nie zawodna-bo piękna była zawsze. Ja wiem, iż to mrzonki, nadzieje, marzenia, ale jest zawsze ale... (nadzieja).
    Poruszyłem ten temat chcąc oprócz zachwytu nad piękną formą wzbudzić tęsknotę nad lepszym wykonaniem, bo technika jest już naprawdę na wysokim poziomie. Oby nie było to wołanie na puszczy!
    Ostatnio edytowane przez treboR L ; 28-06-2011 o 21:58

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Progression Alfa Rosso + 17"SS
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał treboR L Zobacz post
    Jestem rozbity. Podzielam poglądy julka, ale... AR brakuje niemieckiej dokładności, lub polskiej determinacji (w pokazaniu światu, że Polak potrafi). A może Alfę przenieść do Tych i Bielska Białej . Pobudować nowe zakłady i stworzyć nową jakość. Pokazać, że Alfa Romeo jest nie zawodna-bo piękna była zawsze. Ja wiem, iż to mrzonki, nadzieje, marzenia, ale jest zawsze ale... (nadzieja).
    Poruszyłem ten temat chcąc oprócz zachwytu nad piękną formą wzbudzić tęsknotę nad lepszym wykonaniem, bo technika jest już naprawdę na wysokim poziomie. Oby nie było to wołanie na puszczy!
    Co prawda, to prawda. Fabryka Opla w Gliwicach swego czasu wygrała wewnętrzny ranking jakości nawet z macierzystymi zakładami w Russelheim. Nie wiem, jak wypadają fabryki Fiata w Tychach i Bielsku, choć ta pierwsza ma składać Lancie podczas gdy Panda wróciła do Włoch a odnośnie tej pierwszej są znacznie większe rynkowe oczekiwania jakościowe, więc pewnie też bardzo dobrze. Czyli Polak potrafi. A Włoch ... Np. u mnie nie udało mu się spasowanie maski i uszczelki przy niej (jest dalekie od ideału) a deska już się odzywa na nierównościach. Zatem popieram postulat - Alfa w rękach Fiata, produkcja w Polsce.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Ile jeszcze powstanie tamatów na ten temat. Poza tym : 02.03.2011 i nie ma co komentowac.


  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    a ja chętnie bym zobaczył jak taki mariaz by sie sprawdził, alfa w obecnej formie schodzi gdzies w zupełną nicość z 2 modelami w ofercie, fijat poszedł gdzies w ameryke i ta alfa chyba im lekko uwiera, patrząc tak na to co robią sąsiedzi z zachodu to byłaby sznsa na nadanie lub przywrocenie tej alfowatości w alfie, napewno potrafia robic ciekawe rzeczy, i wtedy z naszgo "a fe" zrobi sie "uuu popatrz maniek jaka łądna alfa"

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Osobiscie tylko wtedy zaryzykuje zakup drugiej AR.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Osobiscie tylko wtedy zaryzykuje zakup drugiej AR.

    Nie ryzykuj, jesteś malkontentem do kwadratu.
    Myślisz, że ktoś chce słuchać po raz 125 twojego narzekania ?
    Napisz do FAP, ulży ci i może coś z tego będzie poza biciem piany.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Nie ryzykuj, jesteś malkontentem do kwadratu.
    Myślisz, że ktoś chce słuchać po raz 125 twojego narzekania ?
    Napisz do FAP, ulży ci i może coś z tego będzie poza biciem piany.
    Gdzie w mojej wypowiedzi którą cytujesz widzisz narzekanie?.
    Wyrażam swoje zdanie w tym konkretnym temacie to po pierwsze (jak widać wcale nie odosobnione), po drugie to forum więc każdy ma prawo wyrazić swoją opinie. Nie chcesz nie czytaj
    Co do malkontenctwa to nie potrafię mówić że deszcz pada gdy ktoś pluje w twarz wybacz równie dobrze mogę powiedzieć że posiadając moj samochód i nie narzekając byłbyś ślepcem do sześcianu któremu można wcisnąć każdą tandetę.
    Moj samochód jest jaki jest i zasłużył sobie w pełni na taką opinie.

    Po ostatnie to pozwolisz że sam będę decydował w jaki sposób będę sobie sprawiał ulgę oraz gdzie i jakich sprawach będę pisał.
    w/g mnie taki krok tylko pozytywnie wpłynął by na markę AR
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 29-06-2011 o 09:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory