Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Przekładka z 1.6 8v na 1.7 16v Boxer porady. Czy mocowanie silników jest identyczne?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar radkuj
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    TOMASZÓW MAZOWIECKI
    Auto
    Była Alfa Romeo 146 1.6 BOXER jest Lancia Lybra 1.9 JTD
    Postów
    148

    Domyślnie Przekładka z 1.6 8v na 1.7 16v Boxer porady. Czy mocowanie silników jest identyczne?

    Witam. Bardzo krótko cieszyłem się swoją Alicją niestety padł silnik 1.6 8v boxer. Posiadam drugi 1.7 16v moje pytania brzmią:
    1. Czy ktoś robił tego typu przekładkę?
    2. Jak z mocowaniami silników czy są identyczne?
    3. Jak z wydechem czy pasuje od 1.6
    Będę wdzięczny za wszelkie informację.

  2. #2
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał radkuj Zobacz post
    Witam. Bardzo krótko cieszyłem się swoją Alicją niestety padł silnik 1.6 8v boxer. Posiadam drugi 1.7 16v moje pytania brzmią:
    1. Czy ktoś robił tego typu przekładkę?
    2. Jak z mocowaniami silników czy są identyczne?
    3. Jak z wydechem czy pasuje od 1.6
    Będę wdzięczny za wszelkie informację.
    w punktach mocowania, czy to do skrzyni czy do nadwozia te silniki są takie same, więc zamontujesz go bez problemu. Schody zaczną się w osprzęcie. Na pewno jest inny kolektor wydechowy, inny komputer, wiązki elektryczne, pompa paliwa. Sprawa na pewno do przejścia ale dobrze się zastanów czy warto. Z jednej strony zyskasz zauważalnie na mocy ale z drugiej wsadzisz silnik, który jest jeszcze droższy w eksploatacji niż 8v. Nie mam tu na myśli samego kosztu paliwa ale 2x więcej popychaczy zaworów, napinaczy pasków, dodatkowo występujące przepływomierz i czujnik położenia wałka rozrządu. O tym się na początku nie myśli ale jak coś klęknie to może być cienko. Już sam boxer nie jest mistrzem w kategorii taniej obsługi a co dopiero 16v! No chyba, że masz 100% pewności co do stanu tego 1.7, wskazującą na długą eksploatację bez problemów.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar radkuj
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    TOMASZÓW MAZOWIECKI
    Auto
    Była Alfa Romeo 146 1.6 BOXER jest Lancia Lybra 1.9 JTD
    Postów
    148

    Domyślnie

    Co do silnika mam 100% pewności. Koszt remontu raczej nie wchodzi w grę auto dymi w silniku słychać stuki i do tego wszystkiego nie równo pracuje a zainwestowałem sporo w stary silnik. Świece ,przewody, rozrząd, pompa wody, filtry oleje. Nie chce się pozbywać tego auta. Drugie rozbite stoi na części właśnie z silnikiem 1.7 16V. Jeśli chodzi o różnice w wiązce elektryczne to chodzi o okablowanie silnika czy też tego co kryje się wewnątrz auta czyli całej instalacji???

  4. #4
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał radkuj Zobacz post
    Co do silnika mam 100% pewności. Koszt remontu raczej nie wchodzi w grę auto dymi w silniku słychać stuki i do tego wszystkiego nie równo pracuje a zainwestowałem sporo w stary silnik. Świece ,przewody, rozrząd, pompa wody, filtry oleje. Nie chce się pozbywać tego auta. Drugie rozbite stoi na części właśnie z silnikiem 1.7 16V. Jeśli chodzi o różnice w wiązce elektryczne to chodzi o okablowanie silnika czy też tego co kryje się wewnątrz auta czyli całej instalacji???
    Jeśli miałbym drugi cały samochód a nie tylko silnik to ja bym przekładał.
    Wiązka pod maską na pewno jest inna ale pamiętam, że jest też różnica gdzieś wewnątrz kabiny. Tylko za Chiny ludowe nie powiem Ci gdzie, bo nie pamiętam I nie wiem też, czy ma to jakieś znaczenie przy takiej przekładce. Coś mi się wydaje, że to był immobilizer ale to może mi się tylko wydawać.
    Aha, te "inwestycje" o których piszesz to raczej zwykłe części eksploatacyjne.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar radkuj
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    TOMASZÓW MAZOWIECKI
    Auto
    Była Alfa Romeo 146 1.6 BOXER jest Lancia Lybra 1.9 JTD
    Postów
    148

    Domyślnie

    To były inwestycje ponieważ poprzedni właściciel założył nie te kable, nie te świece a rozrząd bez napinaczy wymienił o wyjącej pompie wody nie wspomnę. Spodziewałem się, że za 2500zł będzie cyrk pod maską ale nie, że aż taki, blacha jest przynajmniej ok wraz z zawieszeniem. Przewód biegnący do regulatora paliwa zaślepił jakąś szmatką bo nie wiedział skąd się wziął. Wiele było jeszcze takich patentów. Wziąłem Alicję ponieważ jest ta druga na części.

    ---------- Post added at 09:32 ---------- Previous post was at 00:06 ----------

    Zdobyłem silnik 1.7 v8 od Alfy 33 więc nie będę chyba kombinował z tym 16v

  6. #6
    sk8er
    Gość

    Domyślnie

    co do przekladki na 1.7 16V (sam robilem) przelozone zostalo

    zawieszenie z przodu (tarcze sa inne)
    pompa paliwa
    predkosciomierz (240km/h)
    okablowaie silnika (immobilajzer lub kodowanie nowych kluczykow)
    silnik + skrzynia

    No i w sumie to wszystko. Przy okazji zalozone fotele elektryczne skorzane z 164

Podobne wątki

  1. [145] kompletna karoseria,przekładka silnika boxer
    Utworzone przez mat3l w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 20:01
  2. Alfa Romeo 145/146 1.7 16v boxer - porady przy zakupie.
    Utworzone przez Alucard30 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 01:14
  3. [146] Przekładka z 1.4 na 1.6 Boxer.
    Utworzone przez lepper w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 18:02
  4. [145] PRZESZCZEP SILNIKÓW z 33 do 145 boxer
    Utworzone przez 174865 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-06-2010, 23:44
  5. [145] Alfa 145 1.4 boxer porady i podpowiedzi
    Utworzone przez krrisstoff w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-02-2009, 19:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory