Specyfikacja modułu elektronicznego

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
  1. YonasH
    YonasH
    W tym temacie chcę spisać wszystkie funkcje jakie moduł będzie wykonywał. Macie pomysły - piszcie.
  2. YonasH
    YonasH
    Moduł będzie zasilany na stałe z akumulatora z bezpiecznikiem 5A.
    Moduł w trybie uśpienia będzie pobierał praktycznie zero prądu. Załączy się na jeden z dwóch sygnałów (obecnie jest to stacyjka i kierunkowskaz, ale myślę o centralnym zamku, autoalarmie...).
    Moduł będzie miał 3 tryby pracy: on, off i setup.
    W trybie setup za pomocą jednego przycisku, diody i potencjometra będzie można ustawić niemal wszystkie parametry.
    Opcjonalnie moduł może odłączać obecne światła pozycyjne (bez błędu CAN).
    Do modułu dociągnięte są przewody od świateł pozycyjnych, mijania, drogowych oraz obu kierunkowskazów. Program czytając te sygnały odpowiednio ustawi moc ringów (a nawet każdego niezależnie).
  3. YonasH
    YonasH
    Dodatkowo z modułu jest wyjście na 4 przyciski zewnętrzne do konfigurowalnego użytku. Ja u siebie zamierzam użyć przycisków z lusterka wstecznego (SOS, N, C). Jeśli ktoś ich nie ma, może we własnym zakresie zamontować inne w dowolnym miejscu.
    Moduł może też sterować zewnętrznym przekaźnikiem z czasowym opóźnieniem. Ja zamierzam opóźniać aktywację trybu "Auto" świateł, by nie włączały mi się ksenony zanim nie wyjadę z garażu. Dodatkowo jeden z przycisków zewnętrznych zaprogramuję by deaktywował "Auto" na stałe (aż do ponownego rozruchu silnika). Umożliwi mi to powrót do garażu za dnia bez włączania ksenonów.
    Moduł będzie też miał wejście analogowe 12V do sterowania ringami za pomocą zewnętrznego sensora. Myślałem o efekcie "equalizera" reagującym na muzykę lub obroty silnika
  4. YonasH
    YonasH
    Moduł będzie miał w pamięci kilka "animacji". Np. efekt Night Rider, czy losowe miganie. Jeśli pamięci starczy może takich efektów być 10. Każdy z nich będzie mógł być przypisany do konkretnego przycisku zewnętrznego.
    Pracuję nad tym skąd moduł ma wiedzieć czy samochód jest właśnie otwierany lub zamykany. Jak do tego dojdę, będzie można ustawić sobie animację powitalną i/lub pożegnalną.
  5. YonasH
    YonasH
    Moduł może mieć w sumie 4 tryby pracy. 3 już są (on,off,setup). Macie pomysł na czwarty? Co miałby robić?
  6. YonasH
    YonasH
    Prawdopodobnie moduł będzie czytał pracę silniczka centralnego zamka. W ten sposób dowie się, czy auto jest otwierane, czy zamykane. Z pomocą kuzyna odszukam odpowiedni moduł, aby się wpiąć.
    To wszystko niestety potrwa...
  7. YonasH
    YonasH
    Wiem już z jakiego kabla czytać sygnał otwierania i zamykania samochodu. Opcja wykonalna.
    Wiem jak zmodyfikować podłączenie dźwigni świateł by umożliwić czasowe sterowanie funkcją "Auto".
    Wiem w jaki sposób przeprowadzić kabel z komory silnika do wnętrza.
  8. YonasH
    YonasH
    Jak napisałem w finansach, gotowy moduł będzie kosztował 100-150zł i będzie w pełni konfigurowalny.

    Możliwe oszczędności:
    -brak czasowego sterowania funkcją "Auto" - 5zł
    -brak odłączania świateł pozycyjnych - 15zł

    Można też zastosować DOWOLNY ogólnodostępny moduł do świateł dziennych (np. z Allegro) w cenie około 70zł.
    Taki moduł będzie miał tylko dwie opcje:
    1. Świeci pełną mocą
    2. Świeci ograniczoną mocą gdy światła mijania włączone
    Nie mam pojęcia czy jasność w trybie pozycji będzie dobra i/lub konfigurowalna. Ring kierunkowskazu nie będzie przygasał w czasie jego migania. Ringi nie będą stopniowo się rozjaśniać i przygasać. Nie będzie też żadnych animacji, powitań, pożegnań itp. itd.
  9. YonasH
    YonasH
    Wciąż rozważam jaki procesor zastosować. Może to być albo programowalny tylko w programatorze chip, albo moduł z gniazdem USB.
    Moduł jest droższy i ma ograniczoną gwarancję. Umożliwi wam jednak wcześniejsze zainstalowanie ringów i elektroniki z podstawowym oprogramowaniem, oraz późniejsze samodzielne update'owanie softu wg moich instrukcji.
    Chip jest tańszy i pewniejszy. Tylko wtedy albo będziecie czekać kilkanaście dni dłużej aż przetestuję i dopracuję napisany soft, albo dostaniecie chip z podstawowym programem, a gdy ukończę ostateczne oprogramowanie, będę wam programował chipy korespondencyjnie.
    Komentarze?
  10. pieron
    pieron
    Wydaje mi się, że należało by postawić przede wszystkim na niezawodność. Pomimo zaawansowania projektu, wielu rzeczy jeszcze nie uda się przewidzieć; a kilkanaście dni czekania dłużej to nic w stosunku do etapu na którym dzieki tobie już jesteśmy.
    Wydaje mi się też, że oszczędności rzędu 5zł za funkcje auto to betka - raz piwa sie nie napije
    Natomiast odłączanie świateł pozycyjnych ? Ja myślałem żeby je właśnie zostawić; wtedy srodkowy ring byłby "wypełniony" [myślałem nawet dołożyć pozycje do wewnętrznych ringów] będzie brzydko? to założę zamiast w5w 3 watowy oporniczek
    Problem mam jednak z tymi całymi przyciskami sos n c - ja w swojej belli nie mam przycisków pod lusterkiem :/
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Amortyzatory