Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Przednie szyby boczne i czołowa są firmy Pilkington, a reszta Splintex. To normalne?

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek.jot Zobacz post
    ja jeszcze slyszalem ze splintex to orginal a pilkington zamiennik pod orginal.ale czy to prawda czy tylko przemondrzanie sie handlarzy?kto to wie?
    Każda szyba z logo Alfy to oryginał, niezależnie od jakiego producenta pochodzi.
    Pozdrawiam




  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    U mnie boczne sa pilkington lub splintex z 2006r, przednia niestety jakiejs nieznanej dla mnie firmy bez logo i nie wiem jaki rok produkcji.

  3. #13
    wojtek.jot
    Gość

    Domyślnie

    dzieki i pozdrawiam

  4. #14
    wojtek.jot
    Gość

    Smile

    bede spokojniej spal

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Nic się nie martw. U mnie też miesza się Splintex z Pilklingtonem. Wszystkie z logo AR. I jestem całkowicie pewien, że tak było odkąd wyjechała z fabryki.
    A że daty produkcji szyb są wcześniejsze niż samochodu to przecież oczywiste. Szyby dostarcza firma zewnętrzna, a ze względu na skalę produkcji być może magazyn zostaje zaopatrywany w dłuższych odstępach czasowych, gdy np. Splintex ma akurat na linii produkcyjnej zamówienie na szyby z logo AR.

    Zastanawiające mogłoby być gdyby szyby były później wyprodukowane niż samochód
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał aro_1977 Zobacz post
    U mnie boczne sa pilkington lub splintex z 2006r, przednia niestety jakiejs nieznanej dla mnie firmy bez logo i nie wiem jaki rok produkcji.
    No to przednia na 100% była wymieniana.
    Pozdrawiam




  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    tak domyslilem sie tylko pytanie dlaczego ?

  8. #18
    wojtek.jot
    Gość

    Domyślnie

    przednia szyba jest najbardziej narazona na uszkodzenia(np.kamienie) ,wiem to z wlasnego doswiadczenie z moja wczesniejsza AR.a wiec w twoim przypadku tez tak moglo by byc.

    ---------- Post dodany o godzinie 17:37 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:34 ----------

    Cytat Napisał fafa Zobacz post
    Nic się nie martw. U mnie też miesza się Splintex z Pilklingtonem. Wszystkie z logo AR. I jestem całkowicie pewien, że tak było odkąd wyjechała z fabryki.
    A że daty produkcji szyb są wcześniejsze niż samochodu to przecież oczywiste. Szyby dostarcza firma zewnętrzna, a ze względu na skalę produkcji być może magazyn zostaje zaopatrywany w dłuższych odstępach czasowych, gdy np. Splintex ma akurat na linii produkcyjnej zamówienie na szyby z logo AR.

    Zastanawiające mogłoby być gdyby szyby były później wyprodukowane niż samochód
    moze to smiesznie zabrzmi ale dzieki ze twoja bella tez ma mieszane szyby. to by znaczylo ze tak ma byc. a wiec dzieki za odp. pozdro

  9. #19
    zibi19680410
    Gość

    Domyślnie

    Witam wszystkich mam pytanie czy w AR 166 sa jakies specjalne szyby przednie tzn. pdgrzewane itp poniewaz mam peknieta i musze wymienic 1999 rok i jaka jest orientacyjna cena o ile ktos sie orientuje z gory dziekuje za info.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibi19680410 Zobacz post
    Witam wszystkich mam pytanie czy w AR 166 sa jakies specjalne szyby przednie tzn. pdgrzewane itp poniewaz mam peknieta i musze wymienic 1999 rok i jaka jest orientacyjna cena o ile ktos sie orientuje z gory dziekuje za info.
    Witaj, to chyba nie ten dział
    Pozdrawiam
    Radek

Podobne wątki

  1. Szyby przednie boczne AR 155
    Utworzone przez megalanca w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 20:20
  2. nadkole przednie prawe i reszta plastikow
    Utworzone przez wiertlo w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 00:45
  3. [155] szyby boczne
    Utworzone przez eryk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 21:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory