Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: drogie paliwo

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Nie tankujcie tego. Mój ojciec kiedyś tankował bio przez jakiś czas do golfa 4 sdi (wiem, że to nie auto:]). Czasami podczas jazdy zdarzały się kilkukrotne szarpnięcia, szczególnie przy gwałtowniejszych przyśpieszeniach. Na początku sądziliśmy, że któryś pompowtrysk nawalił, ale nie. Po spaleniu tego g**na zalaliśmy zwykłego ON i dolegliwości ustały.

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    Panowie, troszkę na studiach przy magisterce badaliśmy wpływ wszelkich bio na silnik i oleje. To zabójstwo dla silników nieprzystosowanych do tego typu paliwa. Szybko ulega rozszczelnieniu pompa CR, ponieważ estry rozpuszczają elementy gumowe. Dodatki "bio" dodatkowo rozrzedzają olej, który traci swoje właściwości reologiczne, przez co są rzadsze, film olejowy jest cieńszy i o wiele łatwiej go przerwać co prowadzi do uszkodzeń TCP (tłok - pierścień - cylinder) lub panewek na wale.
    Tyle ode mnie
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    To może ktoś zna jakiś dodatek do ON, żeby był podobny efekt jak na vipowerze z Shella ?? I oczywiście je stosuje i zna to z autopsji
    Nie wiem czy to przypadek ale na ostatnich dwóch bakach spalił mi 0,5 l mniej. Sprawdzę to nie długo gdy zatankuję do pełna po raz czwarty vipowera .
    Wyżej kolega kylo1986
    napisał ze zachodnie czuć (Ligui, Miller). Nigdy ich nie widziałem i nie stosowałem wiec może jakieś opinie.
    Ja uważam ze na paliwie nie ma co oszczędzać, bo to wychodzi podczas jazdy, a później co gorsza padnie coś od chrzczonego paliwa.

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar cichy83
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    w planach 159
    Postów
    169

    Domyślnie

    Jak tankuje vipower z Shella to raz dostaje lepsze przyspieszenie a i robię ok 30-40km więcej niż na zwykłym ON, na chwilę obecną tylko shell ma dobre paliwa typu power, orlen to już tylko zmiana nazwy ale dalej zwykły ON.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    dafi1985 ty to na studiach widziałeś, a ja to na oczy widzę co kilka dni w pracy- guma na pistolecie przy dystrybutorze od bio po 5 miechach sprzedaży wygląda jakby była z bibuły
    Ja dla jaj do próbki z BIO 100 wsadziłem długopis plastikowy i na miecha do szafki wsadziłem, długopis że się tak wyrażę zmiękł
    Co do dodatków to http://www.liquimoly-sklep.pl/ i tylko z tego sklepu kupuj, bo reszta to podróby, moi kumple zamówili w jednej z większych hurtowni akcesoriów do aut i przyszły moim zdaniem podróby, niby tak samo wygląda, ale kilku szczegółów nie ma na tych puszkach. Co do Millera to Pablo ma je na stanie- dziś brałem

    Ja do oszczędnych na autku nie należę (kto mnie zna to wie), to w tej chwili zmieniam punkt tankowania gazu, bo tankowałem na Bliskiej, niby to to samo co ORLEN, ale jak na oryginalnym zatankowałem to nagle na 190 kilosach spaliła 25,23 LPG- a średnia prędkość to było 92
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 06-10-2011 o 17:25

Podobne wątki

  1. [159] Czy to jest drogie auto? Przymiarka do zakupu.
    Utworzone przez miksell w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 11:48
  2. [159] Złe paliwo :(
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 22:24
  3. I kto powiedział, ze utrzymanie AR jest drogie...
    Utworzone przez b.piotrus w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-01-2010, 18:16
  4. [146] paliwo td ?
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory