Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Jakie paliwo do 1,6 TS ??

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    mazowieckie/łódzkie
    Auto
    AR 147 1.6TS 105KM
    Postów
    212

    Domyślnie

    U mnie dokładnie to samo przy włączonej klimie - nawet na postoju silnik nagle dostaje jakby większego obciążenia. W trasie jak się włączy czuć od razu, że autko ma dużo ciężej. Jeśli chcę się troszkę pobawić autkiem, to niestety klima musi być off...

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar TKfoto
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Koszalin PL
    Auto
    Byla AR 147 3d FL Rosso 1.6 TS 120KM, jest MiTo Rosso 1.4 78KM i Giulietta Veloce 1.75 240KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    No to mnie troche uspokoiliscie, znaczy ze z moja 147 i klima wszystko ok BTW, przy zalaczaniu klimy na postoju slychac spod maski taki dziwny przeskok, a dzwiek silnika staje sie brzydszy... Lans na bulwarze tylko z wylaczona klima ;P

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    najładniej to alfa chodzi bez paska napędzającego urządzenia pomocnicze przejechałem tak 40 km cisza moc niesamowita a spalanie jak w dieslu
    Kolejna alfa kolejne problemy

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    147 TS 1.6 (105KM) 5D '08r.
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał TKfoto Zobacz post
    No to mnie troche uspokoiliscie, znaczy ze z moja 147 i klima wszystko ok
    BTW, przy zalaczaniu klimy na postoju slychac spod maski taki dziwny przeskok, a dzwiek silnika staje sie brzydszy... Lans na bulwarze tylko z wylaczona klima ;P
    Ten sam problem u mnie w 1.6 105km
    Klima strasznie ciąży autu, czy nie da się jakoś ulepszyć klimatyzacji aby mniej męczyła silnik ?

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar dejv667
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    zza chorej rzeki
    Auto
    Lancia Delta HPE HF
    Postów
    334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Paliwo 98 przy wielopunktowym wtrysku ma sen, bo silnik ma czujniki spalania stukowego i przy lepszym paliwie sobie przyspiesza zapłon i może być mocniejszy i mniej palić. Pytanie tylko ile tego lepszego paliwa jest w 98, bo to paliwo mniej schodzi to może mieć wiecej zanieczyszczeń czy jakiś kombinacji. Ja jeżdżę na 98 w motocyklu i czuć różnice, też jest na wtrysku. W terenówce-rajdówce też 98 ale tam nie czuje różnicy natomiast Alfa dostaje szlachetne paliwo LPG wiec to nie dotyczy oczywiście w baku też 98 zeby jak jeżdze na benzynie lepiej sie wszystko czyściło
    Kwestia pomiarów, ale ja jestem zwolennikiem 98
    Pozwolę sobie się nie zgodzić

    W większości aut i motocykli czujnik spalania stukowego jest zabezpieczeniem. Owszem, ECU często ma możliwość korekty zapłonu w wypadku wykrycia stuku (gorsze paliwo) ale BARDZO RZADKO ma możliwość korekty w celu poprawy osiągów (lepsze paliwo).
    Trzeba sobie też zdawać sprawę, że w przypadku wolnossącego silnika konstrukcyjnie przystosowanego do np 95 ewentualny zysk z korekty programu sterującego będzie symboliczny. Trochę lepiej wygląda to w przypadku silników doładowanych - tam często dzięki lepszemu paliwu daje się trochę podnieść boost i ugrać trochę dodatkowej mocy.
    Skąd zatem odczuwalne efekty po zatankowaniu lepszego paliwa? Możliwości są dwie: placebo lub fakt że na codzień tankujemy paliwo które często ma mniej oktanów niż powinno.

    Motocykle to osobny temat. Akurat tam stopień sprężania jest przeważnie bardzo wysoki a sam silnik i ECU są nastawione tylko na osiągi. Sama jednostka napędową jest też projektowana i budowana z myślą o sporo mniejszym przebiegu niż w przypadku samochodów.

    "... I guess it's just the way I'm wired."

Podobne wątki

  1. [159] A wy jakie paliwo laliście w zimę?
    Utworzone przez awj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-03-2017, 11:12
  2. Jakie paliwo do 1.9 JTDm
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 10:03
  3. [145] Jakie zalecane paliwo do BOXER-a
    Utworzone przez cuma_borek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 28-05-2009, 18:41
  4. [146] 1.8 TS rocznik 97 jakie lac paliwo??
    Utworzone przez Hades w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-03-2008, 09:26
  5. paliwo jakie lepsze
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 23:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory