Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43

Temat: olej-skrzynia

  1. #41
    hobbit_666`
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał as;
    Na koniec nadminię, że warto jest przechylić nieco auto na jedną stronę, aby olej nie zaczął wyciekać pod koniec napełniania skrzyni :/
    To akurat jest bardzo zły pomysł, jeżeli auto stoi na równym terenie i olej ze skrzyni zaczyna wyciekać przez korek wlewu oleju należy w tym momencie zakończyc wlewanie oleju, poczekać aż nadmiar spłynie i zakręcić korek. Jeżeli przechylisz auto by wlać więcej oleju do skrzyni robisz tylko krzywde swojej skrzynce bowiem nadmiar oleju jak i jego nie dobór są złe dla skrzyni, powinno go być tyle ile zaleca producent ( czyli olej powinien osiągnąć granice korka wlewu) a nie tyle ile wejdzie na maksa.

    Co do oleju który ja zalałem a mianowicie Tutele ZC 80/S również zauważyłem znaczącą poprawę pracy skrzyni biegów. Ostatnio przejechałem Trase Racibórz - Olsztyn - Racibórz, łącznie ponad 1200 km zrobiłem i od początku do końca trasy każdy bieg chodził ładnie i bez oporów a skrzynia pracowała bardzo Cicho, ja więc polecam ten olej któy jest zalecany przez moją oryginalną włoską instrukcję obsługi :-)

  2. #42
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał hobbit_666` Zobacz post
    To akurat jest bardzo zły pomysł, jeżeli auto stoi na równym terenie i olej ze skrzyni zaczyna wyciekać przez korek wlewu oleju należy w tym momencie zakończyc wlewanie oleju, poczekać aż nadmiar spłynie i zakręcić korek. Jeżeli przechylisz auto by wlać więcej oleju do skrzyni robisz tylko krzywde swojej skrzynce bowiem nadmiar oleju jak i jego nie dobór są złe dla skrzyni, powinno go być tyle ile zaleca producent ( czyli olej powinien osiągnąć granice korka wlewu) a nie tyle ile wejdzie na maksa.
    Na wstępie wyjaśnię, że nie mam najmniejszego zamiaru lać więcej oleju niż zaleca producent skrzyni. Sugerując lekkie nachylenie samochodu podczas napełniania olejem skrzyni skłaniałem się ku udrożnieniu końcówki wężyka, którym wpuszczany jest olej oraz uniknięciu ewentualnego marnotrawstwa i ścierania z posadzki tego co sobie spłynie po zalaniu zalecanej przez producenta obiętości.

    Co do ilości oleju - to nie apteka! Setka na plus lub minus nie będzie miała najmniejszego wpływu na pracę w skrzyni, gdyż przy takiej powierzchni miski olejowej będzie to odpowiadało różnicy poziomu ok. 1,5 mm :/
    Ostatnio edytowane przez as ; 20-08-2009 o 12:01
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  3. #43
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał as Zobacz post
    Co do ilości oleju - to nie apteka! Setka na plus lub minus nie będzie miała najmniejszego wpływu na pracę w skrzyni, gdyż przy takiej powierzchni miski olejowej będzie to odpowiadało różnicy poziomu ok. 1,5 mm :/
    dokładnie.. setka za dużo - nie ma dramatu. najlepiej zalać tyle ile przewiduje producent a wiąże się to z tym, że przy końcówce będzie się minimalnie wylewać
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

Podobne wątki

  1. [146] Olej skrzynia boxer1.6
    Utworzone przez czupi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 12:42
  2. olej skrzynia 1.9 jtd 5 biegow 105
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 18:19
  3. Skrzynia Biegów 156 1.9 jtd 105 olej
    Utworzone przez Clubers w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 20:49
  4. [146] Zamarznięta skrzynia , olej ?
    Utworzone przez kini007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 13:10
  5. [155] skrzynia biegów-olej
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 14:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory