Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Temat: Chip tuning

  1. #11
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    W moim przypadku osiągi poprawiły się znacznie moc jaką uzyskałem z silnika 1.8 T.S to około 141 koni to prawie tyle co 2.0 T.S. (144) i wyniki jest taki, że takie 2.0 T.S. nie ma szans ani w spalaniu ani w przyspieszeniu , moce są prawie identyczne ale krzywa momentu obrotowego i jego wartość w 1.8 T.S. + chip jest znacznie równo miernie rozłożona , osiąga szybciej swe maksimum, silnik ciągnie ze znacznie niższych obrotów , wysoki moment obrotowy utrzymuje się w szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika, więc nie wiem jak można pisać, ze chipy nic nie dają
    masz to potwierdzone wydrukiem z hamowni?

    "chip" w silniku wolnossącym nic nie daje, jest to zwykłe naciąganie na kase wg mnie, zmiana oprogramowania w silnikach doładowanych ma sens, bo polega na zwiększeniu ciśnienia doładowania, a w wolnossącym co chcesz zmienić?
    silniki wolnossące inaczej sie przerabia, niz doładowane, jesli zmienisz wałki rozrządu, zrobisz polerowanie głowicy, zmiana kolektora, filtr stożkowy, zmieniony wydech to wtedy uzyskasz efekt, a nie przez pseudo zmiane oprogramowania silnika.

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    Wałki sportowe , kolektory i tym podobne modyfikacje dają więcej koni mechanicznych i więcej momentu obrotowego , ale kosztują zbyt dużo jak na budżet przeciętnego posiadacza czterech kółek, także takie porównania po prostu nie da się przyjąć , a wymiana silnika na mocniejszy jest dobrym rozwiązaniem ale koszt tez jest wysoki
    modyfikacje kosztują, a chip w t.s.ie to tylko iluzja i polepszenie co najwyżej samopoczucia własciciela
    jak dla mnie to jest to taka sama modyfikacja jak nałozenie na tłumik chromowanej koncówki wydechu, od tego szybciej nie pojedziesz

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Piotrekk
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 155 Formula ,AR 166 3.0 v6, 3.2, AR GTV 3.0 v6, AR 156 2.0 T.S., AR 159 3.2 V6, AR GTV 2.0 V6 TB
    Postów
    87

    Domyślnie

    o kurcze to teraz dałeś czadu i jeszcze masz napis że twoja alfa została za chipowana w znanej firmie V-TECH. Jak chcesz uzyskać fachowych informacji na temat chipowania samochodów bez turbodoładowania to zapytaj właśnie tam gdzie założyłeś chipa to ci wyjaśnią że chipowanie wolnossących silników ma sens i jest opłacalne , albo wejdź na ich stronę

    Co to jest chip i dlaczego jest to możliwe? | V-tech Tuning

    a twoje porównanie z tą końcówką to przemilczę ... żal to było złośliwe ale nie będę odpisywał. Pozdrawiam

    Miałem hamowany samochód parę lat temu więc wiem, lecz nie jestem kolekcjonerem nie zbieram kartek papieru , ale na hamownie specjalnie pojadę tylko poczekaj niech troszkę czasu znajdę i pogody bo na razie zima u mnie ci udowodnię że moc się zwiększyła Pozdrawiam[COLOR="Silver"]

  3. #13
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    udowodnię że moc się zwiększyła
    chętnie to zobaczę
    to ze v-tech proponuje chipowanie wolnossących nie znaczy to ze daje to jakis efekt który odczujesz, cytat:Możesz go wzmocnić nawet o ok. 10% momentu obrotowego i mocy, co to znaczy czyli ze moze przybędzie 1km a moze 8km hamując auto mozna uzyskać rózne wyniki w tym zakresie bez modyfikacji, jak dla mnie jest to śmieszne, ale kazdy wydaje pieniądze na co ma ochote, ja bede sie upierał ze to nie ma sensu
    Na filtrach sportowych tez pisza ze do 10% moze wzrosnąć moc
    Lepiej te pieniądze zaoszczedzic i nazbierac na dobrą zawieche niz iluzoryczne dodatkowe kilka km.
    Zresztą popytaj w firmach które zajmują sie modyfikacjami slinków, np do rajdów, wyscigów.

    ---------- Post dodany o godzinie 11:44 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:41 ----------

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    i jeszcze masz napis że twoja alfa została za chipowana w znanej firmie V-TECH.
    no jasne, tyle ze ja mam silnik z turbiną
    a jak miałem wolnossący to pojechałem do Chojanackiego który zęby zjadł na silnikach wolnossacych, a nie do V-techu który sie specjalizuje w silnikach z turbo.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Piotrekk
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 155 Formula ,AR 166 3.0 v6, 3.2, AR GTV 3.0 v6, AR 156 2.0 T.S., AR 159 3.2 V6, AR GTV 2.0 V6 TB
    Postów
    87

    Domyślnie

    Jeszcze dodam, że nie jestem laikiem w tym temacie siedzę w sprawach tuningu dobrych parę latek także , mówienie mi że ECU nie da się modyfikować w samochodach wolnossących jest troszkę mało mało profesjonalne i świadczy o braku podstawowych wiadomości
    Chce jeszcze udowodnić że te "lepsze modyfikacje" co są wymieniane czyli na przykład sportowe wałki nie mają racji bytu bez nowego oprogramowania ECU ! Chip tuning to jest podstawa rozwoju wyższych mocy w aucie PODSTAWA !! wszystko trzeba zgrać nawet wolnossący silnik.
    Pisząc takie rzeczy że to jest kicha dajesz świadectwo swojej wiedzy i eliminujesz takie firmy jak autodelta czy madeno racing (której mało kto zna) itp. które 50 lat zajmują się tuningiem mechanicznym różnych aut a ty ich porównałeś do TESCO ?? , jak ja nie wiem to się nie wypowiadam , lecz w tym temacie troszkę wiem i DUŻO WIDZIAŁEM.
    Wszystkie fora na świecie miłośników zrzeszających polecają chip tuning do każdego rodzaju silnika, tylko u nas się go karci nie wiem dlaczego i za co , czyli wychodzi że tylko ty masz racje a cały świat ludzi co się naprawdę znają dają si nabierać takim słabym firmom tescowym jak Autodelta haaha

    Alfa 155

    Tak piszą na całym świecie znawcy a ty mówisz że to lipa :
    To fit performance camshaft it is obligatory to modify the electronics parameters. To o tych wałeczkach sportowych które kosztują 800 Euro i mało dają bez modyfikacji ECU.
    The camshaft plays an important role in increasing the performance of an engine and must be picked based upon its technical specifications and other tuning factors of the engine and only the tuner can evaluate the real power increase attainable by remaping ECU.

    Mogę tak w nieskończoność udowadniać poszperaj w internecie i zobacz poczytaj , potem pojedz do jakieś dobrej firmy i spytaj się , nikt ci nie powie ze to lipa Pozdrawiam i nie ma co się kłucić bo to nie ma sensu

    ---------- Post dodany o godzinie 12:47 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:19 ----------

    Do Chojnackiego też jeździłem i uwierz mi jak by zobaczył te posty to by się zaśmiał bo próbujesz zaprzeczyć czemuś co jest potwierdzone i dobrze zakorzenione w świecie tuningu.
    Tak moc wzrośnie o ok. 10 % matematyka się kłania " czyli 1km " jak napisałeś to było po złości ile byś koni nie miał to wyjdzie przyrostu około 10 % przykład 120kM to około 12 koni a nie 1km ?? !! jak ty to obliczyłeś jestem ciekaw. Zawsze jest plus minus zależy od stanu faktycznego samochodu i jednostki sterującej. Więc może być 8 koni a może być 12 koni, to są wahania a nie 1koń .

    Słuchaj masz własną opinie rozumiem , ale nie pisz że to nic nie daje bo z tym to się nikt nie zgodzi . Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Piotrekk ; 26-03-2009 o 13:13

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    Jeszcze dodam, że nie jestem laikiem w tym temacie siedzę w sprawach tuningu dobrych parę latek (...) lecz w tym temacie troszkę wiem i DUŻO WIDZIAŁEM.
    i założyłeś uniwersalnego chipa z półki zamiast jechać na indywidualne strojenie?

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    W moim przypadku osiągi poprawiły się znacznie moc jaką uzyskałem z silnika 1.8 T.S to około 141 koni to prawie tyle co 2.0 T.S. (144) i wyniki jest taki, że takie 2.0 T.S. nie ma szans ani w spalaniu ani w przyspieszeniu , moce są prawie identyczne ale krzywa momentu obrotowego i jego wartość w 1.8 T.S. + chip jest znacznie równo miernie rozłożona , osiąga szybciej swe maksimum, silnik ciągnie ze znacznie niższych obrotów , wysoki moment obrotowy utrzymuje się w szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika
    ta zmiana to tylko i wyłącznie na samym chipie? bez żadnego wydechu i dolotu? masz wykres z przed i po chipie? (nie traktuj moich pytań jako niedowierzanie, to po prostu czysta ciekawość)

    Kilka lat temu było głośno o przypadku niejakiego Artura U. i jego przygód 164 qv 24v + chip squadra tunning. Z 230 koni przed chipem, zostało o ile dobrze pamiętam 229 po zamontowaniu

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Piotrekk
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 155 Formula ,AR 166 3.0 v6, 3.2, AR GTV 3.0 v6, AR 156 2.0 T.S., AR 159 3.2 V6, AR GTV 2.0 V6 TB
    Postów
    87

    Domyślnie

    to nie jest chip uniwersalny nie podchodzi do innego rodzaju silnika.
    jest konkretnie zrobiony pod 1.8 T.S. 8V co lepsze pod konkretną wersje tego silnika czyli wersje sport jakie występowały w Alfie Romeo 155 1.8 T.S. Formula czyli 93kW 126 koni , konkretnie pod ten silnik więc raczej ten chip nie jest uniwersalny.
    Słuchaj a ten kolega z tej Alfy 164 QV hamował samochód przed założeniem chipa ?? bo może ten chip dał konie tylko silnik seryjnie mógł nie trzymać serii i wtedy mamy odpowiedź , a i jeszcze sprawa tego typu może być jestem ciekawy czy kupił ten chip w autoryzowanym sklepie SQUADRA a takiego nie ma u nas , czy kupił z allegro czy od kogoś na przykład wyjęty z innego samochodu , to tez może dużo zmienić bo występowały podróbki albo mógł być zepsuty ! Ja kupiłem od producenta z instrukcją montażu i gwarancją. Wiesz zakładałem to 4 lata temu do Alfy więc trochę czasu minęło , więc pojade na hamownie z własnej ciekawości bo wcześniej był hamowany lecz tylko po zmianie chipa i moc wynosiła tak jak napisałem we wcześniejszym poscie , wykresu nie mam pisałem nie było to dla mnie jakąś dumą i nie wywiesiłem sobie tego w ramkach w pokoju bo to nie jest jakieś osiągnięcie więc poszukam ale wątpię ze mam jeszcze ale pojadę. Troszkę dużo przebiegu zrobiłem zobaczymy jak to się ma do lat eksploatacji sam jestem ciekaw.
    Nie neguje może sam chip dużo nie daje ale niech mi ktoś nie pisze że nic i jest brak odczucia bo mówię to nie pierwsze auto po chipie którym jeżdżę i nie od dzisiaj interesuje się takimi tematami i znam ludzi którzy naprawdę pracują przy zwiększaniu mocy i modyfikacja ECU jest podstawą do dalszych modyfikacji. Oczywiście to jest moje zdanie mam szacunek do wszystkich alfisti Pozdrawiam

    Aha posiadam jeszcze wkładkę K&N i wydech Sportowy zamiast kata Supersprinta i końcowy Sebringa wszystko kupowałem nowe za gigantyczne ceny , większość części jakie modyfikowałem kupiłem tu ponieważ od dawna należę do Alfisti.net
    http://shop.alfisti.net/index.php?language=en
    Pozdrawiammmm
    Ostatnio edytowane przez Piotrekk ; 26-03-2009 o 14:16

  7. #17
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    Tak moc wzrośnie o ok. 10 % matematyka się kłania " czyli 1km " jak napisałeś to było po złości ile byś koni nie miał to wyjdzie przyrostu około 10 % przykład 120kM to około 12 koni a nie 1km ??
    no tak, nie zauwazyłem ze masz 120km, to fakt, zakładając ze masz szczescie, bedziesz mial do 12km wiecej, a czy to bedzie 1 czy 5 czy 12 to tego nikt nie wie, szkoda ze nie masz wykresów
    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    lecz w tym temacie troszkę wiem i DUŻO WIDZIAŁEM.
    a gdzie napisalem ze sie nie da? jasne ze sie da, tyle ze nic z tego nie bedzie
    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    wszystko trzeba zgrać nawet wolnossący silnik.
    a jasne ze trzeba, tylko trzeba miec co zgrywac, a samym softem nic nie uzyskasz

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    nie jestem laikiem w tym temacie siedzę w sprawach tuningu dobrych parę latek także , mówienie mi że ECU nie da się modyfikować w samochodach wolnossących jest troszkę mało mało profesjonalne i świadczy o braku podstawowych wiadomości
    gratuluje tez co nieco wiem, widac kazdy swoją wiedze w inny sposób wykorzystuje

    mam jeszcze pytanie, czy jestes w stanie zauwazyc w takim samochodzie wzrost mocy o 10km?
    Ostatnio edytowane przez Paweł156 ; 26-03-2009 o 14:18

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    to nie jest chip uniwersalny nie podchodzi do innego rodzaju silnika.
    jest konkretnie zrobiony pod 1.8 T.S. 8V co lepsze pod konkretną wersje tego silnika czyli wersje sport jakie występowały w Alfie Romeo 155 1.8 T.S. Formula czyli 93kW 126 koni , konkretnie pod ten silnik więc raczej ten chip nie jest uniwersalny.
    to jest chip uniwersalny, pod każdy taki silnik, a silniki tego samego rodzaju mogą się różnić

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    Słuchaj a ten kolega z tej Alfy 164 QV hamował samochód przed założeniem chipa ?? bo może ten chip dał konie tylko silnik seryjnie mógł nie trzymać serii i wtedy mamy odpowiedź , a i jeszcze sprawa tego typu może być jestem ciekawy czy kupił ten chip w autoryzowanym sklepie SQUADRA a takiego nie ma u nas
    w ciągu 3 godzin zrobili pomiary bez i z. Kupowany przez stronę Squadry.

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    bo wcześniej był hamowany lecz tylko po zmianie chipa i moc wynosiła tak jak napisałem we wcześniejszym poscie ,
    no ale to skąd pewność ze te przyrosty to po chipie a nie np gifty od fabryki? bo ja znam 4 (z 6 które widziałem hamowane na własne oczy) wolnossące alfy (2xv6 i 2xts), mierzone na hamowni obciążeniowej, niemalże stockowe (bo końcowy supersprint to przecież żadna przeróbka) hojnie obdarzone przez fabrykę.

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    Aha posiadam jeszcze wkładkę K&N i wydech Sportowy zamiast kata Supersprinta i końcowy Sebringa wszystko kupowałem nowe za gigantyczne ceny
    ale po co za gigantyczne ceny? sklep na alfisti net zawsze był najdroższy

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    większość części jakie modyfikowałem kupiłem tu ponieważ od dawna należę do Alfisti.net
    Alfa Romeo Shop - Tuning, Styling, Fanartikel und Modellautos
    Pozdrawiammmm
    uoo, należysz do sklepu?

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156 Zobacz post
    masz to potwierdzone wydrukiem z hamowni?

    "chip" w silniku wolnossącym nic nie daje, jest to zwykłe naciąganie na kase wg mnie,
    dobrze że według Ciebie a nie specjalistów od tuningu i nie tylko

    Cytat Napisał Paweł156 Zobacz post
    zmiana oprogramowania w silnikach doładowanych ma sens, bo polega na zwiększeniu ciśnienia doładowania,
    Andersen Ci takie rzeczy na noc w ramach bajek naopowiadał?

    Cytat Napisał Paweł156 Zobacz post
    modyfikacje kosztują, a chip w t.s.ie to tylko iluzja i polepszenie co najwyżej samopoczucia własciciela
    jak dla mnie to jest to taka sama modyfikacja jak nałozenie na tłumik chromowanej koncówki wydechu, od tego szybciej nie pojedziesz
    I dobrze że to znowu tylko Twoja interpretacja

  10. #20
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bosniak_sg Zobacz post
    Andersen Ci takie rzeczy na noc w ramach bajek naopowiadał?
    to moze rozwiniesz mysl i wyjasnisz o co chodzi z podnoszeniem mocy z turbo? mozliwe ze czegoś nie wiem, chetnie sie dowiem

Podobne wątki

  1. CHIP Tuning JTD?
    Utworzone przez samsung12 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 19:42
  2. [159] Chip tuning
    Utworzone przez Siner w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 22:14
  3. CHIP TUNING 1.9 jtd???
    Utworzone przez P.E.S w dziale Emigranci
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 23:50
  4. [166] Chip-tuning
    Utworzone przez bella-hella w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:12
  5. Chip tuning TS
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-11-2007, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory