Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: Silniczek regulacji świateł

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    Jeśli silniczki są wpięte (lustro nie dynda), to prawdopodobnie silniczek osiągnął granicę swoich możliwości. Śrubą tego nie skorygujesz, bo to za duża różnica.
    Musisz odkręcić silniczek (dwa wkręty krzyżakowe), spróbować go wytargać (powinien się odpiąć od lustra, które chwilowo opadnie - będzie swobodnie sobie dyndać).
    Rozbierz silniczek (jest złożony - kilka plastikowych zaczepów), następnie rozbebesz mechanizm trybkowy, i spróbuj wkręcić trochę ten trzpień, który się porusza ustawiając odpowiednio lustro.
    Jak Ci się to uda, to postaraj się znaleźć mniej więcej połowę. Złóż do kupy i jedź ustawić światła, bo prawdopodobnie co drugi kierowca z przeciwka klnie na Ciebie (a stąd połowa, bo druga połowa moim zdaniem to albo ślepcy, albo w ogóle nie patrzą na drogę).

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mati87
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wielmoża
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD BLU INCA
    Postów
    44

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat drodzy koledzy, ręczna regulacja po zrywana, silniczek działa od strony pasażera tylko macie jakiś pomysł jak podnieść reflektor od strony kierowcy??? prosił bym bardzo o pomoc.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar TriXter
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 20V 08'
    Postów
    580

    Domyślnie

    a ja polecam tanią rzecz do naprawy silniczków najecześciej sie pali układ scalony, jest on dostępny http://allegro.pl/tle-4209-a-uklad-s...801495958.html 10 zł to nie jest dużo doliczając przelutowanie 5 zł. Ja mialem obydwa padnięte i zmienilem uklad i działaja i nie musze płacić za jeden ok. 50 zł ...

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mati87
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wielmoża
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD BLU INCA
    Postów
    44

    Domyślnie

    A jest jakaś inna opcja ma ktoś jakieś pomysły??

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    - zostawienie uszkodzonego silniczka, odpięcie zasilania od silniczka, poprawne ustawienie świateł na stacji diagnostycznej;
    - wymiana silniczka;
    - naprawa zepsutego silniczka (wymiana układu oraz ewentualna reperacja skorodowanych ścieżek na płytce drukowanej);
    - wymiana kompletnej lampy;
    - wymiana samochodu.

    zostaje jeszcze jedna, ostatnia opcja - zostawić jak jest. Ludzie będą kląć nadjeżdżając z nad przeciwka. Policja przy najbliższej okazji wlepi mandat.
    Jak ktoś ma jeszcze inne opcje - dopisujcie

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    jest jeszcze "szkotka" i plastelina ..
    ale kto by się bawił, najlepiej samochód oddać na złom.

    a tak całkiem serio, to ja silniczek wyjąłem, wcisnąłem sworzeń wychodzący, bo zębatki padły i kręcił do oporu w górę, zalałem kropelką, zmontowałem, na stacji światła ustawiłem a, silniczek odłączyłem. i jeździ

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 1,6t-spark 00r
    Postów
    144

    Domyślnie

    Padł mi silniczek regulacji po stronie kierowcy i światło zjechało praktycznie przed maskę, a że do domu było jeszcze daleko i była to noc.... jak to się mówi "Potrzeba matką wynalazków".

    Trzeba wyjąć żarówkę od świateł mijania i ten charakterystyczny wystający bolec w h7 wygiąć odrobinę w stronę szkła żarówki. Efekt jest prosty, żarówka ma inny kąt świecenia i świeci dalej. Oczywiście jest to pomoc doraźna nie na stałe.

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Jutro w końcu mogę przysiąść na kilka dłuższych chwil do maleńkiego pogrzebania w aucie.

    Powiedzcie mi porszę szanowni Forumowicze które to są śruby regulacyjne wysokości świecenia reflektora. Ostatnio byłem u mechanika, ten chciał wyregulować lampy, kręcił w prawo i lewo śrubami na imbus/śrubokręt a lampy jak stoją tak stały (w ogóle kręcił śrubami od długich). Dziś zajrzałem pod maskę i słyszę, że po właczeniu zapłonu prawy silniczek się mieli i mieli nic nie ustawiając (rozumiem, że jest to nieprawidłowe zachowanie, w dodatku trwało to może z 10-15 min i gdybym nie wyłączył zapłonu to by dalej głupiał). Nie wytrzymałem i musiałem pokręcić również tymi śrubami co mechanik. Stwierdziłem - owszem - regulacja nimi działa ale lampy w poziomie się regulują - nie widziałem by w ogóle w pionie się ruszyły. Czy coś z tą regulacją jest nie tak, czy ja się już tak kompletnie nie znam, czy.... w ogóle prosze o pomoc

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	749397273_1_138.jpeg
Wyświetleń:	1716
Rozmiar:	114.1 KB
ID:	80930
    Jedna śruba reguluje lewo-prawo, druga góra-dół (zdjęcie zapożyczone z forum klubu alfy z Pomorza)

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Raz jeszcze dziękuję

    Silniczki wyjęte. Co się trzeba namordować z ich wykręceniem.... Rozebrane - jeden miał utleniony układ scalony, a z drugim niewiadomoco. Wyregulowałem suwmiarką by bolec regulacyjny był w połowie i silniczki włożyłem do lamp. Wczoraj diagnosta za 15 zł zrobił mi regulacje. PRawa lampa (firmy Depo czy jakoś tak) okazuje się, że nadaje się na śmieci, śrubki od regulacji wypadają (na szczęście udało się jakoś to wszystko w miarę porządnie wyregulować). Lewa oryginał - na szczęście - bez problemów.
    Ostatnio edytowane przez LukaSS ; 30-12-2012 o 11:29

Podobne wątki

  1. Silniczek regulacji świateł
    Utworzone przez trojan6 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 19:52
  2. [159] Silniczek regulacji świateł
    Utworzone przez awj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 13:23
  3. Silniczek regulacji świateł.
    Utworzone przez yarekr w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 22:45
  4. [146] Silniczek regulacji świateł
    Utworzone przez Krzyśko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 15:07
  5. [166] silniczek regulacji świateł
    Utworzone przez Paweł166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-06-2008, 09:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory