Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Temat: jaki rozmiar felg i opon?

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo Zobacz post
    Zendery maja 7,5 cala i et35. Przy szerokości opony 215 nic nie obciera Kolego.
    To widzę, że nigdy nie jechałeś z pełnym obciążeniem w nierównym łuku drogi lub przez wgłębienie... Nie ma takiej możliwości, żeby nie obtarło o rant (na przejściu zderzaka w błotnik). Miałem w poprzedniej 146 1,4 TS felgę o rozmiarze 7x15 z oponami 205/50 i ET 35 i za każdym razem, jak wiozłem kilka osób musiałem się liczyć z obtarciami. Potem zmieniłem na inne felgi z oponami 195/50 i dopiero się uspokoiło. Jak już komuś doradzać to tak, żeby nie miał potem problemów...

  2. #22
    czart79
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Nie ma takiej możliwości, żeby nie obtarło o rant (na przejściu zderzaka w błotnik)
    Właśnie właśnie. U mnie było tak samo, docierało o to łączenie. Po kilku dniach jazdy miałem nadkola do wymiany. Szczerze i z ręką na sercu nie polecam dużych felg do modelu 145/146.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bLuBooO
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 16V T.S stylized Limited500
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał piterek83x Zobacz post
    dziękuję wszystkim, jak na razie wybór padł na opony 195/50r15 82V TOYO PROXES T1R.
    Zastanawiam się nad felgami jeszcze, rozmiar to już wiadomo tylko jakie et?
    Tez miałem je kupować w rozmiarze 215/40/R16, ale po opiniach stwierdziłem ze się bardzo szybko ścierają, a z przyczepnością znakomicie. Coś za coś. No mój wybór z racji ścieralności padł na inne.

    Co do późniejszych postów o zendery:
    Eibachy 30 mm i le mans i przy 4 osobach w tym dwie na tyle dość ze tak ujmę "duze" - nic nie obciera. Odkąd mam samochód nic nigdy nie obtarło o nadkole czy cokolwiek. W 5 osób nie jechałem jeszcze i bez załadowanego do full bagażnika i raczej mi się to nie zdarzy bo do nie Pickup Truck
    Tylko ze to już musiałbyś sprawdzić sam bo wg to zależy wszystko od sprężyn. U mnie nic nie dociera, tak samo 215 się mieszczą a u innych nie zabardzo.

  4. #24
    czart79
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bLuBooO Zobacz post
    Eibachy 30 mm i le mans
    Możesz rozwinąć? Rzuciłeś nazwy, ale nie bardzo wiem o co chodzi...

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bLuBooO
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 16V T.S stylized Limited500
    Postów
    57

    Domyślnie

    Sprężyny obniżające Eibach Pro-Kit 30 mm - http://performance-suspension.eibach...formance_guide - AR 145 1.6 16V tam z boku wybierasz.

    Felgi aluminiowe Zender Le Mans 16' - w podpisie mam link na Polską Jazdę

  6. #26
    czart79
    Gość

    Domyślnie

    Spoko, dzięki za info

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    To widzę, że nigdy nie jechałeś z pełnym obciążeniem w nierównym łuku drogi lub przez wgłębienie... Nie ma takiej możliwości, żeby nie obtarło o rant (na przejściu zderzaka w błotnik). Miałem w poprzedniej 146 1,4 TS felgę o rozmiarze 7x15 z oponami 205/50 i ET 35 i za każdym razem, jak wiozłem kilka osób musiałem się liczyć z obtarciami. Potem zmieniłem na inne felgi z oponami 195/50 i dopiero się uspokoiło. Jak już komuś doradzać to tak, żeby nie miał potem problemów...
    A ja mówię, że jest taka możliwość, bo po pierwsze kolega gonzo ma wersję ES, a jak wiadomo tam jest zupełnie inne zawieszenie, czyli sprężyny Eibach i przede wszystkim twardsze amortyzatory o większym tłumieniu. Na takim zestawieniu tył nie buja się jak tapczan tylko jest sztywny, co eliminuje możliwość przycierki, nawet pod obciążeniem.
    Po drugie nie porównujmy w tej kwesti 146 do 145, bo tutaj decydują milimetry. Są inne błotniki, inne zderzaki i może to mieć znaczenie. Przecież nie wkładaliby takiego koła w fabryce, gdyby potem ludziom miało ciąć opony w czasie jazdy.
    Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tyle, że mam takie same koła jak w 145 Limited500/ES i najpierw wymieniłem serie sprężyny na Eibach zostawiając fabryczne amorki z tyłu i rzeczywiście był problem przycierania opony pod obciążeniem (dwie dorosłe osoby na kanapie i coś tam w bagażniku). Dokładnie tarło o narożnik zderzaka po wewn. stronie przy łączeniu z błotnikiem. Na szczęście to część zderzaka zostało na oponie, a nie odwrotnie Potem wymieniłem cały zawias na kompletny zestaw z twardszymi amorami i teraz nie ma mowy o przycieraniu, nawet przy dociążonym tyle.
    Tak więc problem przycierki nie zależy tylko od parametrów felgi i opony, ale od rodzaju zawieszenia również.

    ---------- Post added at 11:36 ---------- Previous post was at 11:34 ----------

    Cytat Napisał gonzo Zobacz post
    Zendery maja 7,5 cala i et35. Przy szerokości opony 215 nic nie obciera Kolego.
    Ale jesteś pewny z tym et, bo moje mają 40

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Racja Piter et 40
    W 4 osoby jechałem z jakimiś tam torbami w bagażiku, obtarło pare razy na muldach, ale to wina braku odbojów. Pozatym jak ktoś konfiguruje taki zawias i koła to chyba nie ma w planach wozić całego osiedla na tylnej kanapie Ja swoją Alfine traktuje jako autko 2 osobowe, ja i żona. Czasami sie trafi jakiś pasażer, ale to sporadycznie.

    P.S.
    Piter czyli amorki w Esach są inne niż w seryjnym zawieszeniu? Zastanawiam sie nad wymianą spreżyn na seryjne i nie wiem czy podejdą do obecnych amortyzatorów. Chciałbym ją postawić na seryjnym zawieszeniu i na zendery założyć 205/45, da rade?

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Niestety nie wiem co wkładali do limitowanych 145, ale na pewno inne niż w zwykłych wersjach z uwagi na sprężyny.
    Myślę, że można zakładać serie sprężyny, ale trudno powiedzieć jakie będą efekty. Jeżeli amorki są krótsze to sprężyna po założeniu będzie bardziej ściśnięta, auto może się podnieść do góry, ale nadal będzie twardo.
    Wiem, że Koni Sport mozna stosować do seryjnych sprężyn i obniżających, ale one mają regulację twardości.
    Próbuję się czegoś dowiedzieć od kolegi cumaborek, zobaczymy co odpowie, tutaj:
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes...46_30mm-2.html

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Widzę, że ten temat również dotyczy i mnie dlatego zapytam. Chciałbym założyć te felgi http://www.felgi.pl/felga/tsr/rivazz...atchback/i/2-0 16" + opony 195/50 no i względem tego kalkulatora http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulat...,opon,204.html wyszło mi: "Różnica średnic podanych kół wynosi 2 mm. Różnica wskazań prędkościomierza: plus 0.3 % (Nowe koła mają mniejszą średnice i obracają się szybciej). To dobrze czy nie? Dodam, że obecnie mam 185/60/R15. Jak myślicie?

Podobne wątki

  1. [156] rozmiar opon, a rozmiar felg
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-05-2015, 15:06
  2. Rozmiar felg i opon zimowych Alfa 147
    Utworzone przez lukas-1987 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 10:05
  3. Rozmiar felg i opon
    Utworzone przez krawat w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 16:48
  4. [166] Rozmiar felg i opon
    Utworzone przez picek w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-12-2007, 20:16
  5. Jaki rozmiar opon do 145 1,6 TS 2000r?
    Utworzone przez KGow w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-04-2007, 19:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory