Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: Numer vin a naprawa kielicha w 145

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar irokezz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    AR GT 1.9 JTD
    Postów
    61

    Domyślnie

    od aquaza oczywiście z forum,no poza tym felerem powiem że w dobrym stanie,środek zadbany,silnik bez problemu,tylko jeszcze ten termos do wymiany i do jesieni (olej,filtry)powinien być spokój.

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Tak, dokładnie, to jest Alfa od aquaza. Najpierw twierdził że za starego TSa nikt nie dostanie 10.000zł, a potem tyle samo chciał za swojego .

    Co do samego kielicha przyznam szczerze że miejsce dosyć niefartowne. Jednak jeśli zrobi to ogarnięty blacharz, to myślę że powinno być okej.

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar aqaz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Konstantynów Łódzki
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał irokezz Zobacz post
    właśnie z numerem robią się problemy a zwłaszcza - koszta rzeczoznawca plus urząd komunikacji plus diagnosta 240 + 20 +120 = 380 plus naprawa.nieciekawie!A sens naprawy oczywiście jest.Korozja w samochodzie jest tylko w tym miejscu na taką skale,reszta zdrowa.Był walniety w dół lub krawężnik bo poprzedni własciciel ostatnio wymieniał wachacz.[COLOR="Silver"]
    Mówiłem, że ten element uszkodzony był za kadencji poprzedniej właścicielki, prawda? Ja wymieniałem wahacz tylko dlatego, że auto nie przeszłoby bez tego przeglądu a nie dlatego, że wjeżdżam hobbystycznie w krawężniki. Racjonalne wytłumaczenie jest takie, że po prawej stronie dróg są koleiny od kałuż więc dlatego prawe wahacze padają jako pierwsze.

    Poza tym opowiedziałem dokładnie wszystko, co wiedziałem o tym aucie. Nic nie zatajałem to też drażni mnie fakt, że są tu jakieś spekulacje i domniemania sprzedania przeze mnie świadomie złomu. O fakcie korozji w tym miejscu nie miałem pojęcia bo jak irokezz sam stwierdził w lutym nie wyglądało to poważnie.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 21-04-2012 o 09:30
    dźwięk + przyspieszenie + elastyczność = V6

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar irokezz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    AR GT 1.9 JTD
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał aqaz Zobacz post
    Mówiłem, że ten element uszkodzony był za kadencji poprzedniej właścicielki, prawda? Ja wymieniałem wahacz tylko dlatego, że auto nie przeszłoby bez tego przeglądu a nie dlatego, że wjeżdżam hobbystycznie w krawężniki. Racjonalne wytłumaczenie jest takie, że po prawej stronie dróg są koleiny od kałuż więc dlatego prawe wahacze padają jako pierwsze.

    Poza tym opowiedziałem dokładnie wszystko, co wiedziałem o tym aucie. Nic nie zatajałem to też drażni mnie fakt, że są tu jakieś spekulacje i domniemania sprzedania przeze mnie świadomie złomu. O fakcie korozji w tym miejscu nie miałem pojęcia bo jak irokezz sam stwierdził w lutym nie wyglądało to poważnie.
    Korekta dla jasności.Walnęła poprzednia właścicielka, było pęknięcie,prawe wachacze padaja jako pierwsze wszystko prawda tylko że właśnie z tego powodu prawy kielich też się szybciej rozsypie jeśli nic się z nim nie zrobi.Ja miałem w planach uporać się z tym do wakacji ale pogłębienie usterki tylko przyśpieszyło moje działania.Nie mam zamiaru drążyć tematu bo nie oto tu chodzi.Chciałem tylko rozwiązać problem naprawy ale koszta zamknęły się suma 340 pln tak więc temat uważam za zamknięty.Pozdro

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar aqaz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Konstantynów Łódzki
    Postów
    305

    Domyślnie

    Jesienią nie było widać, że rdza tam się tak wżarła. Chciałem sprostowania, bo kłamcą nie jestem.

    Jak możesz to wrzuć foto jak to wygląda po naprawie. Pozdro
    dźwięk + przyspieszenie + elastyczność = V6

  6. #26
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    alfa romeo 146
    Postów
    168

    Domyślnie

    no własnie kolego dodaj foty z przez wymiany i po wymianie
    czeka mnie to samo po lewej stronie
    albo mi na maila podeslij kulik26@wp.pl

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klakierr
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.9JTD, 2000r.
    Postów
    749

    Domyślnie

    Dziś zauważyłem, że po zimie kielich mi nieco zaszedł rudą - fakt, że miała w lewą stronę strzała, ale czytając to nieco się przeraziłem. Trzeba spawać, czy można oczyścić rdzę i zabezpieczyć?


  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Ja miałem oba kielichy... jakie to słowo, no... zaszednięte ( ) rudą. Do tego całe podłużnice i jeszcze kilka miejsc.
    Wszystko odczyszczone do zera i zamalowane, w temacie z moją 145 masz fotkę, ale to był ostatni dzwonek - już drobne dziurki były spawane na dole podłużnic.
    Jak się zrobi od razu to problemów raczej nie ma.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klakierr
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.9JTD, 2000r.
    Postów
    749

    Domyślnie

    No ja nie miałem plastikowego nadkola z lewej i cała sól, błoto, itd szło na kielich... Przez co zardzewiał. Jak będę zdejmował przód (po czwartkowej maturze) to pierw zajmę się nim. Na podłużnicy nic nie widziałem (na kanale, ale jeszcze się przyjrzę).


  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    oczyść to wszystko szczotką na wiertarce, na to najlepiej jakiś podkład epoksydowy i zabezpiecz całe nadkola i kielich bitex'em. Takie połączenie powinno dać rade o ile już nie ma dziur. Czekam na efekty prac.
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


Podobne wątki

  1. Spory luz pionowy kielicha półosi napędowej lewej strony
    Utworzone przez ciecieszek w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2016, 08:14
  2. Wymiana kielicha przegubu wewnętrznego.
    Utworzone przez FrankyFurbo w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 21:21
  3. Numer VIN
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-09-2010, 14:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory