Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: korek wlewu oleju

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    giulietta 1.4 MultiAir
    Postów
    11

    Domyślnie korek wlewu oleju

    Chciałem dolać mojej Julce trochę oleju przed dłuższą podróżą,ale niestety nie jestem w stanie odkręcić korka wlewu oleju.
    Podczas prób odkręcenia korek wydaje plastikowe kliknięcia, jakby plastikowa górna część korka(jeśli taka istnieje)przeskakiwała na głównej części korka.
    Czy ktoś z Was miał podobna sytuację?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Uh, dziwne. Korek ma w sobie jakąś magię, bo gry się go *dokręca* to na końcu pyka, jakby ograniczając dokręcenie. Może trzeba go docisnąć w kierunku silnika przy odkręcaniu, aby te ząbki, które przeskakują się przytrzymały.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    giulietta 1.4 MultiAir
    Postów
    11

    Domyślnie

    Owszem pyka,na końcu co by go za mocno nie dokręcić, i próbowałem też z dociśnięciem korka i ani drgnie. I nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt,że ostatnią osobą,która go dokręcała był człowiek z ASO,w którym wymieniałem olej.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,816

    Domyślnie

    odkręcałem kiedyś koledze w julce - identyczna sytuacja . Na rozgrzanym silniku trzeba powoli ale to bardzo powoli próbować kręcić maksymalnie mocno - tak na granicy ale żeby eszcze nie przeskoczył (nie krecić nagłym ruchem bo wtedy i tak sie nie odkręci tylko się ząbki jeszcze bardziej wyrobią i bedzie większy problem) . Trzymałem go tak nieprzerwanie pod naporem chyba przez minute (korek praktycznie "stał" w miejscu) ale pózniiej poddał się i puscił w końcu . Spróbuj w ten sposób a potem oczywiscie wymień korek na nowy
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 04-08-2014 o 10:03

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laud Zobacz post
    Chciałem dolać mojej Julce trochę oleju przed dłuższą podróżą,ale niestety nie jestem w stanie odkręcić korka wlewu oleju.
    Podczas prób odkręcenia korek wydaje plastikowe kliknięcia, jakby plastikowa górna część korka(jeśli taka istnieje)przeskakiwała na głównej części korka.
    Czy ktoś z Was miał podobna sytuację?
    Jeszcze chyba nigdy nie otwierałem tego korka - przez 63 tys. km nie dolałem ani kropli .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar ipIV
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Punto Evo 1,4 Multiair Turbo 135KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    A mi się przy próbie odkręcenia te zęby połamały i 1/2 korka została w ręce....

    Zamówiłem w ASO nowy (20-30zł), ale w międzyczasie wpadłem na pomysł jak stary naprawić -> Wziąłem 2-3cm kawałek pręta gwintowanego M8 wkręciłem w górną część korka (uchwyt - w środku jest pusty) i uzupełniłem poxiliną, do samego wkręconego korka poxilinę i to wsadziłem w wkręcony korek. Efekt -> lepszy niż oryginał. Nie ma już żadnego problemu z odkręceniem... a nowy leży w szufladzie Fakt jest to już normalny korek bez bajerów żeby za mocno nie dokręcić, ale staram się go mocno nie dokręcać a i tak później naprawdę trzeba dużą siłę przyłożyć do odkręcenia.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    giulietta 1.4 MultiAir
    Postów
    11

    Domyślnie

    Udało się odkręcić. Żeby było ciekawiej spróbowałem odkręcić ten felerny korek po przejechaniu kilku kilometrów,gdy silnik nie był mocno rozgrzany i puścił przy pierwszej próbie,bez żadnej siły i szarpania.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,816

    Domyślnie

    super że się udało , co nie zmienia faktu że w pełni sprawny korek powinien dac się odkręcić w każdej sytacji Myślałem kiedyś nad wymianą tego korka na inny taki zwykły bez grzechotki , może ktoś wie czy z jakiegos fiata by pasował gwint? Różnie może być- może trzeba bedzie kiedyś odkrecić w trasie (albo po spuszczeniu oleju podczas wymiany- jesli ktos sie zagapił zeby to wczesniej zrobić) i będzie duży problem. W ostateczności przerobić ten na zwykły jak nie bedzie wyjscia

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Paweł Chodun
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Olszewnica Stara
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    11

    Domyślnie

    Jeżeli komuś to pomoże, to przedstawię w czym tkwi problem, na podstawie studium mojego przypadku. W górnej części korka znajdują się plastikowe ramiona rozpychane na boki sprężynką. Rozwierane przez tę sprężynę powinny blokować się o zęby dolnej części korka. W przypadku zbyt dużego momentu podczas zakręcania ramiona przeskakują po ząbkach. Ząbki są wyprofilowane w ten sposób, by rozwarte przez sprężynę ramiona nie przeskakiwały po nich podczas ruchu w przeciwną stronę (odkręcanie). Zblokowana w ten sposób górna cześć korka przekazuje swój ruch na dół i całość się wykręca. Niestety wypustki na ramionach zwyczajnie się ścierają i nie stawiają wystarczającego oporu w kontakcie z ząbkami. Rezultat: górna część kręci się i nie jest w stanie poruszyć dolną. Dokręcając swój korek trzeba unikać przekręcania, to znaczy charakterystycznego kliknięcia, bo plastik prędzej czy później się wyrobi i problem wystąpi. Ja górnej części swojego korka pozbyłem się krusząc ją kombinerkami. Później odkręcenie dolnej nie stanowi już problemu - wystarczy zablokować np. płaski wkrętak o ząbki i powinno się udać odkręcić pozostałą cześć korka. Nowy, oryginalny to koszt 30 zł.
    Na 3. fot. widać jak wyrobiona jest wypustka na ramieniu (drugie ramie jest wyłamane, pomiędzy nimi normalnie znajduje się sprężyna).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21330903_950115165130654_1088119605_o.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	95.4 KB
ID:	234617Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21363208_950115148463989_16523814_o.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	81.5 KB
ID:	234618Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21390525_950115178463986_1901504588_o.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	65.9 KB
ID:	234619
    Ostatnio edytowane przez Paweł Chodun ; 04-09-2017 o 10:24

Podobne wątki

  1. Korek wlewu oleju
    Utworzone przez Kazikk w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 08:42
  2. [145]KOREK WLEWU OLEJU
    Utworzone przez Angelika w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory