Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa 159 jako taxi ?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Mazda 5 2,0B :)
    Postów
    1

    Domyślnie Alfa 159 jako taxi ?

    Witam.
    Drogie Panie i drodzy Koledzy. Mam kilka zagwostek, mianowicie:
    Planuję kupić auto, żeby jeździć nim na taxi w dość dużym mieście. Od jakiegoś czasu zachorowałem na AR 159.
    Już byłem niemalże zdecydowany na wersję 1,9 jtd 150km bądź 120km ale kilku znajomych w tym mechanicy odradzili ze względu na nieodzowne remonty skrzyni bo jak wiadomo m32 są do kitu.
    Poza tym diesel wiadomo - EGR, DPF, turbo, dwumas itp.
    Mam rację czy się mylę?
    Druga sprawa - czy AR159 w ogóle nadaje się jako taxi? Oglądałem kilka wersji SW i pod względem miejsca dla pasażerów jest znośnie. Tylko pytanie czy jest dość trwała na eksploatację rzędu ok 40tys rocznie po mieście? Jeśli już to jaki silnik?
    Diesel raczej odpada, JTS-y również nie grzeszą trwałością.
    Pozostaje jedynie 1,8MPI Czy przy tym silniku również były skrzynie m32 i dwumas? Raczej nie bo są to 5 biegowe więc pewnie inne ale czy nie ma z nimi probemów?
    Dodatkowo chciałbym zamontować LPG.... myslicie ze ten motor po miescie jako taxi da rade?

    Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie. Mam nadzieję, że już niebawem dołącze do rodziny alfaholików
    Pozdro!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darus
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 jtd była, 156 fl sw 2.4 JTDm była, 166 FL 2.4 20v, 159 2.4 20v była, Giulietta 1.4 170 je
    Postów
    559

    Domyślnie

    Nie wiem kolego jakich jesteś rozmiarów ale jak masz więcej niż 180 cm to pasażer za Tobą będzie miał mało miejsca...
    Co do silników z mpi nie miałem styczności ale z tego co sam wyczytałem jak szukałem 159 awaryjny nie jest ale też do tak cięzkiego auta troche mało mocy...
    Generalnie największy problem to znaleźć dobry egzemlarz.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Londyn
    Auto
    .
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek09s Zobacz post
    Witam.
    Drogie Panie i drodzy Koledzy. Mam kilka zagwostek, mianowicie:
    Planuję kupić auto, żeby jeździć nim na taxi w dość dużym mieście. Od jakiegoś czasu zachorowałem na AR 159.
    Już byłem niemalże zdecydowany na wersję 1,9 jtd 150km bądź 120km ale kilku znajomych w tym mechanicy odradzili ze względu na nieodzowne remonty skrzyni bo jak wiadomo m32 są do kitu.
    Poza tym diesel wiadomo - EGR, DPF, turbo, dwumas itp.
    Mam rację czy się mylę?
    Druga sprawa - czy AR159 w ogóle nadaje się jako taxi? Oglądałem kilka wersji SW i pod względem miejsca dla pasażerów jest znośnie. Tylko pytanie czy jest dość trwała na eksploatację rzędu ok 40tys rocznie po mieście? Jeśli już to jaki silnik?
    Diesel raczej odpada, JTS-y również nie grzeszą trwałością.
    Pozostaje jedynie 1,8MPI Czy przy tym silniku również były skrzynie m32 i dwumas? Raczej nie bo są to 5 biegowe więc pewnie inne ale czy nie ma z nimi probemów?
    Dodatkowo chciałbym zamontować LPG.... myslicie ze ten motor po miescie jako taxi da rade?

    Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie. Mam nadzieję, że już niebawem dołącze do rodziny alfaholików
    Pozdro!
    M32 jest, ale z uwagi na maly moment nie jest tam taka awaryjna. Zmienisz olej na lepszy i bedzie jezdzic. Dwumasy brak. Konieczna regulacja luzow zaworowych na LPG co jakis czas. Poza tym ok. Ale jak to wiekszosc silnikow Opla lubi pojsc uszczelka pod glowica. Spokojnie da rade jako taxi. Latwo kupic tanio niezly egzemplarz z tym silnikiem bo wszyscy sie uparli na diesle. Wszsytkie pozostale benzynki maja bezposredni wtrysk, wiec gaz nie bardzo oplacalny.
    Mozesz rozwazyc jeszcze 2.0 JTD bo tam jest C635 juz. 2.4 ma F40 ale odpada raczej ze wzgledu na spalanie pod 12 litrow po miescie. Jakby tanio kupic 1.9 jts i liczyc sie z wydaniem paru tysiecy na rozrzad to nie bylby zly pomysl. Czasem niezle egzemplarze chodza po 16-17k to tego silnika tez nikt nie chce. A nie jest bardzo awaryjny poza rozrzadem i elektrozaworami, pali ~10l po miescie.
    Ostatnio edytowane przez srekal34 ; 14-10-2015 o 12:47

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    polecam ten temat mozna znaleźć trochę info o silnikach #193

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Czego klienci oczekują po taksówce? Dużo miejsca i komfortu.

    159 nie ma z tyłu dużo miejsca, nie ma z przodu dużo miejsca, nie ma miejsca na taksometry i cały sprzęt taksówkarza. Auto piękne i nie zamieniłbym na żadne inne, ale moim zdaniem na taksówkę nadaje się średnio. Koszty eksploatacji też nie są niskie, części droższe, itd. Za te same pieniądze możesz kupić coś czym zarobisz więcej pieniędzy i przewieziesz wygodniej pasażerów.

    Z drugiej strony na taksówce widziałem Fabie, Xsary, Astry, a także sporo aut powszechnie uważanych jako drogie. Ale nie wnikam jak im to się kalkuluje, na pewno za 2,50 zł/km nie zarobią dużo.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darus Zobacz post
    Nie wiem kolego jakich jesteś rozmiarów ale jak masz więcej niż 180 cm to pasażer za Tobą będzie miał mało miejsca...
    Co do silników z mpi nie miałem styczności ale z tego co sam wyczytałem jak szukałem 159 awaryjny nie jest ale też do tak cięzkiego auta troche mało mocy...
    Generalnie największy problem to znaleźć dobry egzemlarz.
    i dalej bla bla bla... Informuję Cie kolego, ze istnieją dwa silniki, przy których to auto NIE JEST ZA CIĘŻKIE. To silnik 2.4 jtdm, 210 KM, i silnik TBi, 200 KM.
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    413

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    istnieją dwa silniki, przy których to auto NIE JEST ZA CIĘŻKIE. To silnik 2.4 jtdm, 210 KM, i silnik TBi, 200 KM.
    Każda 159-tka jest zbyt ciężka, po prostu 2.4 i TBi mają wystarczającą moc, żeby ten ciężar ukryć.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Każdy silnik ma wystarczającą moc na taksówkę do miasta.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar AtMa
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    159, Spider 916, Y10
    Postów
    80

    Domyślnie

    Chciałbym trafić na 159 przy kiedy zamawiam TAXI. Eksploatacja jak każdego innego auta tej klasy wyjdzie mniej więcej tyle samo. Miejsca mało ale przy 3-4 klientach w aucie, zazwyczaj wozisz 1-2 osoby a wtedy jest ok. 159 TAXI - zamawiam:-)

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Odradzam, auto nadaje się właściwie tylko na trasę i wszystko w temacie. Ciężar spalanie, a poza tym mało miejsca z tyłu dla pasażera. Co prawda widuję 156 sportwagon na taksówce ale .....

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 1.9 jtd na TAXI
    Utworzone przez Mickan w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 11:39
  2. Zerwana linka od klapy bagażnika? help taxi TAXI
    Utworzone przez 88stasio w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 13:07
  3. [33] Alfa 33, jako odśnieżarka
    Utworzone przez erni w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 08:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory