Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Temat: Brerra

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotrek_inf
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Lancia Delta III 1.8 Di
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    nowy łańcuch vs. stary łańcuch - i wynikało z nich, że on nie rośnie.
    Rośnie rośnie. Motodoktor mnie sprostuje jeżeli coś poplączę, ale łańcuch był wyciągnięty o jedno ogniwo względem nowego w aucie które niedawno robił. Wątpię żeby aż tak starły się zębatki żeby skrócił się rozrząd. W oplach nie ma wariatorów i przy silniku o pojemności 2.2 jest tylko 155KM w alfie przy 2.2 jest 185KM. Na pewno ma to jakiś wpływ.

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Tak na szybko to tylko to znalazłem, bez fotek niestety.
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...k_mocy-17.html

    Ogólnie dość edukacyjny wątek (na pewno go znasz), mnie zawsze rozkładają te teksty, że Alfa ma 50 kkm i będzie miała drugą wymianę rozrządu...

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotrek_inf
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Lancia Delta III 1.8 Di
    Postów
    603

    Domyślnie

    Moim zdaniem ciężko jest zdiagnozować w 100% co jest winne, ale dla mnie bardzo dziwna była diagnoza ASO przy błędzie p0017 - cały rozrząd do wymiany. Powinni zacząć od najtańszych rzeczy, typu czujniki położenia wałków rozrządu czy elektrozawory właśnie. Dopiero potem brać się za rozrząd, ale w moim przypadku to chyba liczyli na zarobek, ale się przeliczyli .


    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Ogólnie dość edukacyjny wątek (na pewno go znasz), mnie zawsze rozkładają te teksty, że Alfa ma 50 kkm i będzie miała drugą wymianę rozrządu...
    Wątek czytałem i zobacz. W pierwszym przypadku wystarczyło wymienić elektrozawory. W drugim ktoś wymienił cały rozrząd bez kół z wariatorami a to one mogły być źródłem problemów, więc znowu ktoś dał ciała.

    U mnie jak na razie od wymiany rozrządu nic się nie dzieje. Od stycznia 2014 r. przejechałem już około 14 tyś km i dwa razy wymieniałem olej.

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Tak, ta pierwsza wymiana całkowicie bez sensu. Natomiast są 2 wnioski - łańcuch prawdopodobnie w tym przypadku był ok. No i jednak nie brzmi to dobrze, jeśli przy 50 kkm mamy drugą wymianę - z jakiego powodu by to nie było.

    A w przypadku Twojej Alfy to pamiętam przejścia szerszenia z nią... Moim zdaniem ASO poleciało w kulki po całości. ASO to niestety głównie wymieniacze modułów w dzisiejszych czasach... Podpinają pod komputer i pytają się go "co wymienić". Pół biedy jak płaci FAP, gorzej jak klient...

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Mam wszystkie graty z rozrządu, gdyby ktoś chciał kupić ;-) sprawne.
    W wolnej chwili, jak będę na chacie i zrobi się ciepło, to wypiszę.
    Niektóre są sygnowane GM i jest tego w ch...
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar menczydupa
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Tam gdzie ptaszki zawracają :)
    Auto
    159
    Postów
    63

    Domyślnie

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-2...C36011218.html

    Bylem znow ogladac ta czerwoną. Wszystko na wydaje sie ok.
    Handlarz mowil ze odkupil ją od ubezpieczalni i ze jezdzila nią niemka po 50-tce. Ze niby wszystko mozna po vinie sprawdzic, ze byla serwisowana w autoryzowanym serwisie w Niemczech do 2014. W przyszlym tygodniu jade do pobliskiego aso w zorach niech mi po vinie sprawdza co tam bylo robione. Bo przypuszczam, ze na necie sie wiele nie dowiem. Oto nr vin: Zar92900005017565. Mowil jeszcze, ze przebieg jest na 100% realny o.0 122k-07. Wg mnie troche malo.

    Pozostaje mi nic innego jak "przetrzepanie" w jakies stacji diagnostycznej.
    Chyba jednak zawioze to do Cinka do Gliwic. Co sądzicie.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Jak odkupił od ubezpieczalni to była zdaje się rozbita. W sumie nic strasznego, ciekawe tylko jak bardzo?

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar menczydupa
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Tam gdzie ptaszki zawracają :)
    Auto
    159
    Postów
    63

    Domyślnie

    Tak byla bita z boku, lewy przedni blotnik byl tak jakby oderwany. Powiedzial, że prawdopodownie gałąź tam weszla i wyszarpało.. Pozatym przelecialem czujnikiem lakieru wydaje sie ok. Tylko boje sie o ten rozrzadsilnik pracuje naprawde rowno, 0 niepokojacych dzwiekow. Przypuszczam, ze predzej czy pozniej bede musial ten rozrzad zrobic. Zreszta nie mialem doczynienia z tymi silnikami, wole jak jakis fachowiec looknie na to.

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Pokazał chociaż jakiekolwiek fotki na dowód tej przygody z gałęzią? Teraz to niby gałąź, a jak się od spodu zajrzy to się okaże, że była szarpana na ramie, a gałąź to był pień, który został "lost in translation".

    Bo cała historia wydaje mi się umiarkowanie wiarygodna... Może akurat dorwał poszycie błotnika w tym samym kolorze i obyło się bez lakierowania, ale coś trudno mi uwierzyć, żeby gałąź spowodowała takie uszkodzenie, aby spokojna pani po 50-tce, zostawiła swój (ubezpieczony) samochód ubezpieczalni. Już nie róbmy z tych Niemców takich rozrzutników.

    Stację kontroli pojazdów możesz sobie odpuścić. Lepiej przegląd przedzakupowy w ASO, albo u kogoś kto się zna na Brerach/159. Przebieg w systemie Alfy ASO zweryfikuje, więc jeśli naprawdę była serwisowana w ASO do 2014 to dobrze rokuje...

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar menczydupa
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Tam gdzie ptaszki zawracają :)
    Auto
    159
    Postów
    63

    Domyślnie

    Wiem, ze ta historia z 50-letnia Niemka oraz z gałązką wydaje sie dziwna, ale wedlug mnie nawet jesli bylo lekko bite i jest dobrze zrobione to nie powinno byc problemu. Wczoraj wyczytalem, ze po vinie nie sprawdze pelnej historii pojazdu, musze sie jeszcze upewnic, moze sie mylę.
    Ksiazke serwiwisową niby ta brerka posiada ale wg mnie to zaden wyznacznik, bo z tego co sie orientuje to w latwy sposob mozna cos takiego zalatwic.
    Nie mam zamiaru zabrac samochodu na stacje diagnostyczna tylko aso wchodzi w gre ew. jakis spec/fanatyk tej marki. Rozmawialem z Cinkiem z Gliwic wiem, ze on sie zajmuje glownie chiptuningiem ale z tego co sie orientuje, prowadzi on rozniez warsztat fiata/lanci/ar. Opinie ma dosyc dobre.
    Zreszta napisze na forum regionalnym czy jest na sląsku jakis sprawdzony mechanik, ktory ogarnia te silniki.
    Zabralbym to do Tomka_krk jednak mam troche daleko.
    Ostatnio edytowane przez menczydupa ; 14-03-2015 o 14:45

Podobne wątki

  1. [Brera] [Brerra] kilka pytań
    Utworzone przez dentysta1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 19:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory