Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Temat: Brerra

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar menczydupa
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Tam gdzie ptaszki zawracają :)
    Auto
    159
    Postów
    63

    Domyślnie Brerra

    Witam, ktos z forum byl ogladac jak na zywo to wyglada?
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-s...C36030558.html


    Ostatnio bylem zobaczyc tą:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-2...C36011218.html

    Czujnika lakieru nie mialem przy sobie , wnetrze bardzo zadbane,silnik pracowal bardzo cicho, zadnych stukow ale byl wymyty .. Wg wlasciciela to jedynie bok byl walniety(pokazal foty). Na pytanie o rozrzad koles nie odpowiedzial.. wiec wiem ze mnie to czeka i jaki to wydatek..Planuje ją pod koniec miesiaca zabrac "przetrzepac" do aso zory, ew. cinka.

    Co sądzicie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    rorząd jts jesli oznaki da ze do wymiany to podobno max 4 tysie,2.4 tez drogi w utrzymaniu ale jakbym miał kupowac to 2.4 bym wolał,ta z super alfy moze tak samo wyglądac jak na foto QBA Z FORUM Z Częstochowy jest zawsze u niego mozesz sprawdzic

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał menczydupa Zobacz post
    Ostatnio bylem zobaczyc tą:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-2...C36011218.html

    Czujnika lakieru nie mialem przy sobie , wnetrze bardzo zadbane,silnik pracowal bardzo cicho, zadnych stukow ale byl wymyty .. Wg wlasciciela to jedynie bok byl walniety(pokazal foty). Na pytanie o rozrzad koles nie odpowiedzial.. wiec wiem ze mnie to czeka i jaki to wydatek..Planuje ją pod koniec miesiaca zabrac "przetrzepac" do aso zory, ew. cinka.

    Co sądzicie.

    Pozdrawiam
    Wypadałoby ją podłączyć pod kompa, co do rozrządu to nie jest tak że na pewno czeka Cię jego wymiana. Jeżeli był eksploatowany prawidłowo to możesz spać spokojnie . W innym wypadku koszt może sięgnąć 5-10k PLN (cennik z ASO a nie Mietka ze stodoły).
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar menczydupa
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Tam gdzie ptaszki zawracają :)
    Auto
    159
    Postów
    63

    Domyślnie

    Za tydzien podjade z lapsem i miernikiem lakieru ponownie oblukac tą czerwoną.
    Typ mowi ze niema nic do ukrycia. Sam powiedzial, ze jezdzi spiderem. Moze to jakis fanatyk alfy ;d
    Mam jeszcze jedno pytanie, otóż są jakies myki, zeby w programie sprawdzić czy przebieg jest rzeczywisty, bądź bylo cos kombinowane? Jestem świadom kosztow i zdaje sobie sprawe, ze na starcie z 5k bede musial wlożyć.

    Pozdrawiam.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zmianowy Zobacz post
    Wypadałoby ją podłączyć pod kompa, co do rozrządu to nie jest tak że na pewno czeka Cię jego wymiana. Jeżeli był eksploatowany prawidłowo to możesz spać spokojnie . W innym wypadku koszt może sięgnąć 5-10k PLN (cennik z ASO a nie Mietka ze stodoły).
    szerszen cos koło 4 w serwisie zapłacił za 2.2 jts

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkodnik Zobacz post
    szerszen cos koło 4 w serwisie zapłacił za 2.2 jts
    5, a nie 4 i to za same części, bez roboty. A tylko dlatego, że nie usunęli przyczyny i dostali ultimatum - albo płacę tylko za części, albo wzywam Policję, zabieram auto i niech się bujają w sądzie o zapłatę.
    Wymienione były oba kompletne napędy, bo według nich to była przyczyna błędów (rozciągnięcie łańcucha). Okazało się finalnie, że winny jest elektrozawór za 7 stów.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    5, a nie 4 i to za same części, bez roboty. A tylko dlatego, że nie usunęli przyczyny i dostali ultimatum - albo płacę tylko za części, albo wzywam Policję, zabieram auto i niech się bujają w sądzie o zapłatę.
    Wymienione były oba kompletne napędy, bo według nich to była przyczyna błędów (rozciągnięcie łańcucha). Okazało się finalnie, że winny jest elektrozawór za 7 stów.
    Z tego co kojarzę to 2 łańcuchy plus elektrozawory plus nowy olej i jakies szpargały w stylu uszczelki itp. to koszt 10k w ASO Twardowski. U dukiewicza za sam łańcuch główny chcieli 6k ale szczerze odradzano mi zakup jts, chyba ze za 10k Do carservisu nie dzwoniłem.
    Ogólnie dla upartych jest tutorial na forum co zrobić i jak żeby ceny obniżyć oraz skąd kompletować części, ale to trzeba poza ASO pojechać. Ogólnie warsztatów obeznanych na jts jest mało, ale dla chcącego nic trudnego, na forum coś się wynajdzie

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    Z tego co kojarzę to 2 łańcuchy plus elektrozawory plus nowy olej i jakies szpargały w stylu uszczelki itp. to koszt 10k w ASO Twardowski. U dukiewicza za sam łańcuch główny chcieli 6k ale szczerze odradzano mi zakup jts, chyba ze za 10k Do carservisu nie dzwoniłem.
    Ogólnie dla upartych jest tutorial na forum co zrobić i jak żeby ceny obniżyć oraz skąd kompletować części, ale to trzeba poza ASO pojechać. Ogólnie warsztatów obeznanych na jts jest mało, ale dla chcącego nic trudnego, na forum coś się wynajdzie
    Dobierałem w IC po numerach GM, ale słabo to wyszło, bo większość nie pasowała. Generalnie żmudna robota i najlepiej mieć wszystko na wierzchu i dopiero dobierać.
    Szkoda, bo sprawny jts jeździ fajnie, o ile nie patrzy się na spalanie.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    5, a nie 4 i to za same części, bez roboty. A tylko dlatego, że nie usunęli przyczyny i dostali ultimatum - albo płacę tylko za części, albo wzywam Policję, zabieram auto i niech się bujają w sądzie o zapłatę.
    Wymienione były oba kompletne napędy, bo według nich to była przyczyna błędów (rozciągnięcie łańcucha). Okazało się finalnie, że winny jest elektrozawór za 7 stów.
    a to dawno było tyle o ile pamietałem z tamtego tematu)

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Ja jeszcze dodam, że gdy szukałem 3.2 JTSa kontaktowałem się z Pablem (nieASO) w sprawie rozrządu (w 3.2) i cena była zaskakująco zbliżona do ceny u Tomka Twardowskiego. Rozumiem, ze na oryginalnych gratach, nie da się zejść specjalnie z ceny, którą sugeruje ASO... Obstawiam, że z 2.2 jest bardzo podobnie.

Podobne wątki

  1. [Brera] [Brerra] kilka pytań
    Utworzone przez dentysta1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 19:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory