Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Śmierć Belli 3.0 V6 Azzurro Nuvola...

  1. #1
    origin
    Gość

    Domyślnie Śmierć Belli 3.0 V6 Azzurro Nuvola...

    Witam,
    po pierwsze przepraszam, że o sprawie piszę tak późno - cóż, dłuugie tygodnie zajęło jako takie doprowadzenie się do stanu używalności po wypadku...

    Jak wiadomo jakiś czas temu nabyłem od Houka prześliczną Gtv Azzurro Nuvola.

    Niestety, niedługo dane mi było się nią nacieszyć.
    Wobec licznych pytań ze strony Kolegów pokrótce opisuję okoliczności.

    Jakiś czas temu, na trasie K8, na wysokości Rawy Mazowieckiej na mój pas "wtrynił się" TIR (kierowca po prostu nie spojrzał w lusterko). Uderzył mnie na wysokości tylnego koła od strony pasażera.
    To sprawiło, że Bella najpierw wahadełkowo uderzyła w Forda Focusa, po czym "poszła" w prawą stronę. Tam na poboczu skosiła przydrożny transformator.

    Wisienką na torcie był kilkumetrowy lot z nasypu, przez rów...

    Cała sytuacja odbyła się w mniej więcej przepisowych okolicach (100+). Jeszcze kilka kilometrów wcześniej wykorzystywała znacznie więcej koni mechanicznych
    Na szczęście przed miejscem wypadku zwolniłem znacznie, znając tę lokację (zdarza się tam wiele wypadków).
    Tak więc pomiary policji wykazały, że jechałem przepisowo. Zostala uznana ewidentna wina TIR-owca. Tyle, że Bella skończyła nie najlepiej...

    Z powierzchni blacharskich cała została tylko klapa bagażnika. Choć wrak na zdjęciach i tak wygląda OK - głównym problemem były uszkodzenia zawieszenia/ układu jezdnego (wynik wspominanego lotu).

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ronin1974
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR GTv 3.0v6 24 oraz AR 146 1.6 TS
    Postów
    39

    Domyślnie Re: Śmierć Belli 3.0 V6 Azzurro Nuvola...

    Cytat Napisał origin
    Witam,
    po pierwsze przepraszam, że o sprawie piszę tak późno - cóż, dłuugie tygodnie zajęło jako takie doprowadzenie się do stanu używalności po wypadku...

    Jak wiadomo jakiś czas temu nabyłem od Houka prześliczną Gtv Azzurro Nuvola.

    Niestety, niedługo dane mi było się nią nacieszyć.
    Wobec licznych pytań ze strony Kolegów pokrótce opisuję okoliczności.

    Jakiś czas temu, na trasie K8, na wysokości Rawy Mazowieckiej na mój pas "wtrynił się" TIR (kierowca po prostu nie spojrzał w lusterko). Uderzył mnie na wysokości tylnego koła od strony pasażera.
    To sprawiło, że Bella najpierw wahadełkowo uderzyła w Forda Focusa, po czym "poszła" w prawą stronę. Tam na poboczu skosiła przydrożny transformator.

    Wisienką na torcie był kilkumetrowy lot z nasypu, przez rów...

    Cała sytuacja odbyła się w mniej więcej przepisowych okolicach (100+). Jeszcze kilka kilometrów wcześniej wykorzystywała znacznie więcej koni mechanicznych
    Na szczęście przed miejscem wypadku zwolniłem znacznie, znając tę lokację (zdarza się tam wiele wypadków).
    Tak więc pomiary policji wykazały, że jechałem przepisowo. Zostala uznana ewidentna wina TIR-owca. Tyle, że Bella skończyła nie najlepiej...

    Z powierzchni blacharskich cała została tylko klapa bagażnika. Choć wrak na zdjęciach i tak wygląda OK - głównym problemem były uszkodzenia zawieszenia/ układu jezdnego (wynik wspominanego lotu).
    Szkoda belli to była prawdziwa perełka na naszych drogach.
    Jeszcze raz dzięki za rozmowę tel. i info.
    Powodzenia w poszukiwaniu nowej belli i dużo zdrowia.
    Pozdrawiam,
    Mariusz
    zakochany we włoszkach

  3. #3
    origin
    Gość

    Domyślnie

    Ronin1974, nie ma sprawy. Mam nadzieję, że przynajmniej w nieznacznym stopniu pomogłem podjąć właściwą decyzję

    No i dzięki za trzymanie kciuków - szukam tylko i wyłącznie Belli V6. A wiem, jaką drogą przez mękę będzie znalezienie zadbanej perełki...

  4. #4
    ViP Rowerzysta Avatar Papamek
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Gtv 1.8TS 2000, Bianco Polare
    Postów
    75

    Domyślnie

    Witaj Origin. Dobrze, że się odezwałeś. Samochód na Twoich zdjęciach wygląda okropnie, a poduszka powietrzna potwierdza, że było bardzo groźnie. Najważniejsze, że wyszedłeś z tego wypadku bez większego jak rozumiem szwanku. Twoja historia została poruszona w kliku wątkach, m.in. dziale Nasze belle.
    Zdrowiej i rozglądaj się za nową maszyną
    Powodzenia.
    Paweł

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar SOPELTomcat
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS,Allfa 159 1.9 jtdm
    Postów
    154

    Domyślnie

    auto kupisz nowe..najważniejsze że przeżyłeś wypadek,bo wygląda to dosyć nie ciekawie
    pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia
    Bella Machina..........moja miłość

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Autko rzeczywiście mocno rozwalone a wiem jak wyglądało na żywo bo dwa razy miałem okazje je ogladać na spotach AR , wspólczuje Ci takiej przygody i jedynie dobrze że nie możesz sobie zarzucić że to była Twoja wina, owocnego szukania nowej Gtv.Pozdrawiam

  7. #7
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    OMG. taka piękność...

    również życze pełnego powrotu do zdrowia, no i żeby twoja kolejna bella była jeszcze wspanialsza
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jakubGTV
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0V6
    Postów
    284

    Domyślnie

    niedal ze ich na polskich drogach mało to takie rzeczy sie dzieją... ach... no szkoda :cry: .. a zapytam z ciekawości co zrobisz z rozbita? pójdzie na cześci?
    była:Alfa Romeo GTV 2,0TS , 166 2,0TS x 2 , 156 2,5 v6 , 156 2,0TS.. jest 166 2,4jtd

  9. #9
    Siafal89
    Gość

    Domyślnie

    ktoś w innym dziale już pisał że jest na allegro wystawiona w całości tyle plot tu krążyło że hej

    Origin bardzo współczuję dobrze że wyszedłeś z tego cały

  10. #10

Podobne wątki

  1. Kolor azzurro nuvola
    Utworzone przez mcsudi w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 09:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory