Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Komplikacje po wymianie paska klinowego.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Keniq
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16v
    Postów
    50

    Domyślnie Komplikacje po wymianie paska klinowego.

    Witam forumowiczów, problem dotyczy GTV-ki 2.0 TS 150km. Wszystko zaczęło się od huczącego łożyska na alternatorze. Postanowiłem zregenerować dziada, koledzy z forum podali instrukcje jak go wymontować. Niestety operacja się nie powiodła ze względu na śrubę która nie chce się odkręcić (tzn kręci się i to z dużym oporem ale się nie wykręca). Po 4 godzinnej walce poskręcałem wszystko do kupy, niestety złośliwie oprócz huczącego łożyska doszło jeszcze niemiłosierne piszczenie paska. Kupiłem nowy, założyłem i zaczęły się problemy. Po odpaleniu silnika (odgłos jaki z siebie wydawał przypominał diesla odpalanego na mrozie), obrotomierz nawet nie drgał, zero reakcji na pedał gazu plus paląca się (z przerwami kontrolka wtryskiwaczy). Kilkanaście sekund "pyrkania" i silnik gasł. Teść wysnuł teorie że to przez nowy pasek który nie współgra ze starym alternatorem, założyliśmy ponownie stary pasek oczywiście problem nie zniknął (z teściem kłócić się nie warto). Ponieważ objawy przypominały trochę sytuacje gdy silnik nie "pali nie wszystkie gary" postanowiliśmy sprawdzić świece. Ogólnie wszystkie osiem było niedokręconych, przez co pływały w oleju no i trochę wypalone (mój błąd że ich nie wymieniłem zaraz po kupnie auta) ale na każdej była iskra. Ponownie wszystko poskręcaliśmy (świece dokręcone), silnik odpalił dalej chodził jak diesel ale obroty podskoczyły. Kontrolka wtrysków nadal się paliła tym razem cały czas, a reakcja na gaz była dość dziwna. Gdy wciskałem pedał silnik nie reagował ale po odpuszczeniu gazu obroty na chwilę podskakiwały i silnik pracował przez moment elegancko. Mniej więcej po minucie takiej pracy przygazowałem delikatnie i auto jak by odżyło reakcja na gaz prawidłowa, obroty również, klank silnika prawidłowy. Niestety trwało to ok dwóch sekund po których silnik zgasł. I tu dochodzimy do sedna sprawy i problemu, w tej chwili po przekręceniu zapłonu słychać szum (tak jak by rozrusznik się kręcił ale nie zazębiał się z czymś bo silnik sam w sobie nie kręci). Pasek klinowy się obraca, rozrząd również. Ale jedyny odgłos to szum. Dodam jeszcze że jak kręcę na biegu to szarpie autem. Ma ktoś może jakiś pomysł co może być przyczyną? Pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Co demontowałeś lub luzowałeś przy próbie dostania się do altka?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Keniq
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16v
    Postów
    50

    Domyślnie

    Sęk w tym że od czasu próby demontażu alternatora minął tydzień i przez ten tydzień autko śmigało, problem pojawił się po wymianie paska. Ale odpowiadając na pytanie przy zabawie z alternatorem postępowałem zgodnie z instrukcją z forum, odkręciłem wydech od kolektora, dwie łapy silnika od spodu i jedną z góry żeby opuścić silnik.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Może dolot za przepływomierzem rozszczelnił się przy opuszczaniu silnika? Może rozpięła się wtyczka lub naderwał przewód od czujnika wału, przepływomierza, sterownika silnika?

    - - - Updated - - -

    Zacznij od podpięcia do kompa, niebieski Viaken drogi nie jest http://www.viaken.pl/pl/diagnoza-fia...tyku-obd2.html

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Keniq
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16v
    Postów
    50

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o skaner to nawet posiadam tyle że nie mogę zlokalizować gniazda, poza tym wyczytałem gdzieś że w tych modelach gniazdo ma tylko 3 piny? Jak to jest z tymi pinami i ewentualnie gdzie szukać gniazda?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Rocznik? Masz metalową pokrywę silnika?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Keniq
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16v
    Postów
    50

    Domyślnie

    Rocznik 96, pokrywa silnika metalowa.
    Ostatnio edytowane przez Keniq ; 13-09-2016 o 22:57

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Keniq
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16v
    Postów
    50

    Domyślnie

    Znalazłem gniazdo, kupiłem adapter z OBD2 na 3pin. Teraz zostaje kwestia softu. Wyczytałem że w zasadzie tylko Alfadiag wchodzi w grę?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Keniq
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16v
    Postów
    50

    Domyślnie

    Poszedłem za radą kolegi kupiłem tego Viakena, przeskanowałem. W rezultacie wyskoczyły dwa błędy
    08 - PHASE SENSOR - ZWARCIE
    8F - KNOCK MEASURING CIRCUT - BRAK ZASILANIA.
    Ostatnio edytowane przez Keniq ; 13-09-2016 o 22:52

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Keniq Zobacz post
    Poszedłem za radą kolegi kupiłem tego Viakena, przeskanowałem. W rezultacie wyskoczyły dwa błędy
    08 - PHASE SENSOR - ZWARCIE
    8F - KNOCK MEASURING CIRCUT - BRAK ZASILANIA.
    Kolego, podaj nr błędu zgodnie ze standardem OBD (litera P i cztery cyfry).
    Radzę użyć programu MultiEcuScan.

Podobne wątki

  1. Rolki paska klinowego
    Utworzone przez trebron w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-06-2016, 22:49
  2. Napiecie paska klinowego
    Utworzone przez Michal74 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 17:02
  3. Piszczenie paska klinowego
    Utworzone przez Fitek w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 10:51
  4. Rwanie paska klinowego 1.9 JTD '98
    Utworzone przez harry w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 09:50
  5. [155] Rolka od paska klinowego
    Utworzone przez KUBAS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 02-03-2009, 19:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory