Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Zbiornik wyrównawczy i P2014

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Rasix
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 16v 150km
    Postów
    47

    Domyślnie Zbiornik wyrównawczy i P2014

    Siema
    Jakiś czas temu zauważyłem ze na powrocie do zbiornika wyrównawczego paraflu zalega mi płyn. Dzisiaj chciałem zdjąć węża z tego króćca górnego, ale się połamał bo jakiś inteligent go przykleił do węża… po tej akcji płynu już w tamtym miejscu nie było (zdjęcie z neta bo nie zrobiłem ale pokazuje to samo) Zamówiłem nowy zbiornik i mam pytanie czy takie zaleganie tam płynu to normalne? Dodam ze tego płynu mi co jakiś czas ubywa do min i tak zostaje póki nie doleje. Korek wymieniłem na OE, uszczelka pod głowica git, chłodnica tez raczej szczelna, wycieków żadnych nie ma, jeszcze jest chłodniczka spalin i chłodniczka oleju (na eper nigdzie nie mogę znaleźć jej umiejscowienia).

    Drugi temat to sporadyczny błąd p2014, IMRC wyczyszczony i działa poprawnie, przeplywka wyczyszczona (po demontażu środek w miarę czysty) i odczyty poprawne, jeszcze nie zaglądałem do przepustnicy i klap gaszących. Dodam ze ten błąd pojawia się nie zawsze, najczęściej po nocnym postoju i gdy temp jest taka jak teraz i tylko raz włożę kluczyk do stacyjki, gdy wsadzę to dwa razy zanim odpalę to błędu nie ma ale za to rzuca silnikiem
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	85EE8C74-A5C8-4B91-9DEA-4F305D0BB249.jpeg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	460.9 KB
ID:	286157  

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    744

    Domyślnie

    Co do wycieku płynu to zajrzyj do rozrządu bo może cieknie z okolic pompy wody. 2014 zapewne olej w elektronice, chyba że coś z przewodami...jak wylanie oleju i oczyszczenie nie pomoże to kupić klapę/przepustnicę poliftową i bedzie ok.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Rasix
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 16v 150km
    Postów
    47

    Domyślnie

    Przy pompie wody jest sucho, była wymieniana wraz z rozrządem 30kkm temu, olej wymieniany był na początku stycznia. Przejrzałem wszystkie wtyczki i przeleciałem w miarę możliwości wszystkie kable i nie stwierdziłem żadnych przetarć, przerwań itp. Jak błąd wyskoczy to tylko raz i później już komputer nie dostaje info o usterce i po czterech następnych odpaleniach błąd sam się kasuje.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Temat opisywany. W zbiorniczku pęka króciec przewodu zwrotnego. Jestem też po wymianie zbiorniczka i wszystko ok. Rzeczywiście przy króćcu pozostaje mi też zabarwienie od płynu. Ważne, aby nie przekraczać poziomu płynu. Na zimnym mam stan w połowie zbiornika, czyli do tego kołnierza w połowie wysokości zbiorniczka. Nigdy więcej.
    Gdy króciec był napęknięty, czego nie było widać, to płyn wyciekał mi właśnie na ów kołnierz i stąd zorientowałam się, że króciec może być kaput.
    Ostatnio edytowane przez Yarek ; 16-02-2023 o 12:40

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Rasix
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 16v 150km
    Postów
    47

    Domyślnie

    Dzisiaj wymieniłem zbiornik i nowy przyjechał z metalowymi tulejami na króćcach, mój tego nie miał. Wymieniłem i dalej mam te zabarwienie na powrocie (u niektorych to jest a u innych nie). Pojechałem rozgrzać i zrobić cisnienia w układzie i pierwsze co zauważyłem to szybciej sie nagrzewa płyn do temp roboczej. Pojezdzimy zobaczymy czy dalej bedzie schodził, ale jestem otwarty na jakies sugestie

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    co do tego " Dzisiaj chciałem zdjąć węża z tego króćca górnego, ale się połamał bo jakiś inteligent go przykleił do węża…" tez tak mialem. Znaczy sie nikt go nie przykleił - one w przedliftach tak pekaja od temperatury sie odkleja ten metalowy króciec od plastikowego zbiornika - tak mi ktos napisał jak zapytalem o to samo jak kupilem 159

    https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ml#post2297248

    ja kupiłem nowy zbiornik na allegro ricambi original i juz przyjechał caly plastikowy, razem z tym miejscem gdzie sie nakłada przewód zwrotny

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Rasix
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 16v 150km
    Postów
    47

    Domyślnie

    Ja miałem serio sklejony ten króciec do weża od srodka bo nie mogłem wyjąc tego plastiku ze srodka, wiec zamontowałem nowy kawałek węża. No ale tak pojeżdziłem na tym nowym i przez tydzien był poziom płynu taki sam i wczoraj znowu na min... Ja nwm o co z tym chodzi, nie mam już pomyslu. P2014 juz sie nie pokazuje ale za to odpala jak stary ruski czołg i tak samo chodzi az nie rusze z miejsca przerabiał ktos ten temat?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zbiornik wyrównawczy chłodniczy
    Utworzone przez Krzysiek14089 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-10-2021, 10:40
  2. [159] Zbiornik wyrównawczy do 159 2.0 jtdm
    Utworzone przez SensiAR w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-01-2019, 13:34
  3. [159] pęknięty zbiornik wyrównawczy chłodnicy
    Utworzone przez andrijko w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2017, 14:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory