Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: AR 156 2.4JTD 136km wtryskiwacze czy pompowtrysk

  1. #1
    jptomczyk
    Gość

    Domyślnie AR 156 2.4JTD 136km wtryskiwacze czy pompowtrysk

    Witam

    Czy w mojej alfie 156 2.4JTD 100KW 136 km 1998r. mam pompowtryskiwacze czy wtryski normalne i czy jest to common rail czy nie?.

    Chce zalać opał dlatego pytam bo slyszalem ze jak sa pompowtryski i commonrail to nie mozna.
    Prosze tylko o sensowne odpowiedzi, żadnych typu ja leje Vpawer lub alfą jezdzisz i opal lejesz
    moja Alfa moja sprawa

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar macki2go
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    pyrzyce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 160km była Alfa Romeo 156 fl 1.9 jtd 180 ps była Alfa Romeo 156 1.9 jtd
    Postów
    117

    Domyślnie

    bezpośredni wtrysk common rail

  3. #3
    jptomczyk
    Gość

    Domyślnie

    czyli co pompowtrysk czy normalny sorka za moja niewiedze, mam tylko sie dowiedziec czy ten 1wszy czy ten 2gi i czy ktos z was probowal juz lac opal, przeciez jest to ta sama ropa co normalna, tylko nie jest odbarwiona kwasem.
    Ostatnio edytowane przez jptomczyk ; 25-12-2009 o 22:48

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar macki2go
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    pyrzyce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 160km była Alfa Romeo 156 fl 1.9 jtd 180 ps była Alfa Romeo 156 1.9 jtd
    Postów
    117

    Domyślnie

    w alfach nie ma pompowtryskiwaczy to niemiecka technologia...........masz listwe wtryskową common rail jeżeli zalejesz opał to nie pojeździsz pozdro

  5. #5
    Szypul
    Gość

    Domyślnie

    Silniki zasilane systemem common-Rail (lub też pompowtryskiwaczami) wymagają dobrej jakości oleju napędowego, wtryskiwacze pracują pod dużym ciśnieniem, każde zanieczyszczenie paliwa może przyczynić się do powstania uszkodzeń.

    Na wikipedii niby jest napisane, że to pompowtrysk jednak.
    Pozdrawiam


    Edit: Kuwa nie doczytałem ( źle to zinterpretowałem), tak to jest jak pisze się nie w pełni trzeźwym, oddaję honor poprzednikowi.
    Ostatnio edytowane przez Szypul ; 25-12-2009 o 23:26

  6. #6
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    lej opał, co sie przejmujesz

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał jptomczyk Zobacz post
    Witam

    Czy w mojej alfie 156 2.4JTD 100KW 136 km 1998r. mam pompowtryskiwacze czy wtryski normalne i czy jest to common rail czy nie?.

    Chce zalać opał dlatego pytam bo slyszalem ze jak sa pompowtryski i commonrail to nie mozna.
    Prosze tylko o sensowne odpowiedzi, żadnych typu ja leje Vpawer lub alfą jezdzisz i opal lejesz
    moja Alfa moja sprawa
    Skad masz opal i czy jestes pewny jego jakosci? Napisz jak auto chodzi na tym, sam jestem ciekaw. Czy sie oplaci zobaczymy co pierwsze Ci kleknie i po jakim przebiegu.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Lej opał śmialo,trzeba było traktora sobie kupic,wieśniak... (Z całym szacunkiem do ludzi ze wsi pochodzących). Nic dziwnego że Alfy maja później złą opinie...

  9. #9
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jptomczyk Zobacz post
    ... czy ktos z was probowal juz lac opal, przeciez jest to ta sama ropa co normalna, tylko nie jest odbarwiona kwasem.
    Ja próbowałem do Uaza z silnikiem z "beczki" - jeździł dobrze bo skład w zasadzie taki sam, pomijając brak kilku dodatków uszlachetniających olej opałowy zawiera bardzo dużą ilość siarki która działa destrukcyjnie na metal a elementy układu wtryskowego są wykonane z bardzo dużą dokładnością każda korozja to - złom. Ale masz racje Twoja Alfa Twoja sprawa dla mnie to możesz do baku nawet nasikać a później słyszymy alfy to złomy bo silnik mi się posypał po miesiącu ... bez komentarza.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tommi
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    Biała: 159 TI SW 2,4 JTDm , Niebieska: Impreza GT Turbo 2,0 MY00
    Postów
    406

    Domyślnie

    Cytat Napisał jptomczyk Zobacz post
    czyli co pompowtrysk czy normalny sorka za moja niewiedze, mam tylko sie dowiedziec czy ten 1wszy czy ten 2gi i czy ktos z was probowal juz lac opal, przeciez jest to ta sama ropa co normalna, tylko nie jest odbarwiona kwasem.
    przeciez Ci napisał kolega wcześniej, że to common rail a nie pompowtryskiwacz, ani tez tradycyjny układ zasilania z pompą o niskim ciśnieniu, bo to zupełnie inna bajka panimajesz?

    I nie przepraszaj za swoją niewiedzę, jest OK, radzisz sobie.

    W mojej firmie (tylko i wyłącznie diesle) chłopaki z serwisu mają doczynienia z silnikami, które chodziły na opale.

    Popieram przedmówców. Lej śmiało opał, temperatura spalania, skład szlachetny, właściwości smarne....itp parametry są idealne, wręcz doskonałe. I sam się dziwię dlaczego koncern FIATa, posiadający zresztą olbrzymie doświadczenie w produkcji silników diesla, nie zaleca lania opału do wszystkich swoich nowoczesnych silników.

    pozdrawiam

    aha...ktoś wcześniej pisał o traktorze, to juz nie te czasy, współczesne ciągniki z normą spalin TIER3 (obowiązkowa dla nowych maszyn) i common railem, turbina o zmiennej geometrii itp także nie wybaczają złego paliwa.


    Blue....

    "Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen

Podobne wątki

  1. 2.4JTD 136KM czy 140KM ?
    Utworzone przez KamilloV8 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 22:31
  2. 156 2,4jtd 136km nie odpala
    Utworzone przez 1etnies1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 22:29
  3. Wtryskiwacze alfa156 2,4JTD
    Utworzone przez transluk w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-06-2009, 20:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory