Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: (166) problem ze spprzęgłem

  1. #1
    zdziba
    Gość

    Domyślnie (166) problem ze spprzęgłem

    Witam Koledzy!
    Może ktoś podpowie?Opiszę krótko sytuację.A więc, Od jakiegoś czasu odczułem że ślizga mi się sprzęgło. Pojechałem na warsztat , w którym gość specjalizuje się w alfa romeo, sprawdzil i faktycznie sprzęgło do wymiany, Wczoraj rano odstawiłem alfe na warsztat, Sprzęgło lezało i czekało na wymianę . Oryginalne kompletne Z fiat alfa cena 800 zł. Gośc każe mi przyjechać po odbiór alfy , na szesnastą ,ok, jade .i jestem sprzęgło wymienione niby wszystko cacy , płacę za robote.Pora sprawdzić ,sprawdzamy , a tu klapa!!!! Wsteczny wchodzi ze zgrzytem , Poprostu niewysprzęgla do konca .Sprawdzil co możliwe odpowietrzał układ .Dzisiaj rozebrał na nowo , I poprostu niewie co jest!!! Nadal to samo.Podpowiedzcie prosze co jest przyczyną? Bo mnie ijego diabli biorą! Dzięki z góry za podpowiedzi
    Dodam jeszcze - to model 3.0

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja tam nie jestem znawcą V6 ale trzeba wszystko powoli przestudiowac poczynajac od tego czy nowe sprzegło jest identyczne dos tarego

    potem mozliwe ze wodziki do lewarka cos mechanik źle złozyl...

    przy takich rzeczach warto sobie nawet notatki robic jak sie cos robi bo wątpie zeby V6 nawet w ASO robili na codzien

  3. #3
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    mi w poniedziałek zmieniali kompletne, tarcza, docisk, lozysko i wsteczny bez zgrzytu

  4. #4
    zdziba
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colin
    mi w poniedziałek zmieniali kompletne, tarcza, docisk, lozysko i wsteczny bez zgrzytu
    A widzisz ,jednak można zrobić .A tu zwłaszcza wsteczny , bo bez synhronizacji , Poprostu nie do końca wysprzęgla .Może sprzęgło jakieś pomylone? może od 2.0? Niewiem!! Dzwoniłem na warsztat to mówi że wszystko od nowa robi ,Nawet ponoć kupił nowy siłownik , Ja czuję że to i tak nic nieda

  5. #5
    zdziba
    Gość

    Domyślnie

    Zamówione drugie nowe sprzęgło .Zobaczymy czy to coś pomorze.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Wg. mnie źle odpowietrzył układ
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #7
    zdziba
    Gość

    Domyślnie

    Odpowietrzał układ , inaczej już się nie dało . Okaże się jutro. Ja myślę że sprzęgło felerne przysłali.
    Gdybym nieznał tego gościa ,to bym podejżewał że partacz . A wręcz praeciwnie . Wspaniały fahowiec .

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    jakby był wspanałym fachowcem to by wszystko sprawdził i bys nie miał teraz problemow, wiec na razie sie nie popisał

  9. #9
    zdziba
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    jakby był wspanałym fachowcem to by wszystko sprawdził i bys nie miał teraz problemow, wiec na razie sie nie popisał
    No Fakt .masz racje.

  10. #10
    zdziba
    Gość

    Domyślnie

    Kupił drugie sprzęgło , jest bez zmian, powiedział że prawdopodobnie to przyczyna koła zamachowego , i każe mi kupić koło zamachowe któ re kosztuje 2500zł chyba go popier...........Może sprzęgło jakieś rzemieślnicze kupuje , na kartonie pisało fiat alfa, Panowie czy ktos z was się zna na tym co opisuje Jestem wkur.........ny

Podobne wątki

  1. ICS problem z radiem, problem z dzwiękiem - przerywa, pyka
    Utworzone przez deszczyk w dziale 166
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 10:43
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory