Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [JTS 2.0 2004R] Problem z VDS/ABS/ASR - blokowanie jednego koła.

  1. #1
    csharp
    Gość

    Domyślnie [JTS 2.0 2004R] Problem z VDC/ABS/ASR - blokowanie jednego koła.

    Witam,

    mam problem z autkiem od jakiegoś czasu przy hamowaniu zapalała mi się kontrola ABS i właśnie nie wiem czy to VDC czy ASR (żółty trójkąt w kółku ze strzałką) z informacja o problemie i wszystko się wyłączało. Samochód normalnie pracował ale systemy ABS/ASR/VDC się wyłączały, w serwisie powiedziano mi, że to kontrolka stopu - wymieniłem za parę groszy u nich i po przejechaniu kilku kilometrów zrobiło się jeszcze gorzej... W zasadzie systemy pracowały ale przy niskiej prędkości ok 40-50 km/h (nie jestem pewien czy przy wyższych jest podobnie - boje się nim już jeździć ;] ) zblokowało mi się na ułamek sekundy prawe przednie koło - samochód delikatnie zmienił tor jazdy po czym wrócił. Jest to dość niebezpieczne - prosto pisząc - zarzuciło mnie na prawo. Uznałem, że być może było coś rozlane na ulicy.. odstawiłem na kilka godzin auto, po czym wyjechałem go potestować. Niestety problem znowu się pojawił, koło znowu się zblokowało na ułamek sekundy i puściło. Próbowałem problem wywołać nie czekając aż sam wystąpi. Przy nagłym ruszaniu - starałem się aby koła boksowały - system raz krzyczał, a raz nie - problem z VDC i koło się czasami blokowało. Czasem potrafiło kilka sekund trzymać. Nie wiem czy jest to jakaś mocna blokada, bo auto jechało ale czułem, że coś mnie ciągnie na prawo w tym kole..

    poradźcie co z tym można zrobić, czy warto iść do ASO czy do jakiegoś pod serwisu fita, ostatnio wszystko robię w auto-conrad na ul. Sokratesa w Warszawie. Na jakie koszta max można się nastawić?
    Ostatnio edytowane przez csharp ; 29-08-2011 o 19:14

  2. #2
    Leonine
    Gość

    Domyślnie

    3 miesiace temu Pan z ASO w Poznaniu dzwonil do mnie w sprawie wymiany sterownika ASR/ABS/VDC poniewaz jest to wada fabryczna, ktora powoduje nieprawidlowe dohamowanie jednego z kol po czym samochod zmienia tor jazdy - jedynie Pan przedstawil sytuacje z kolem dojazdowym, ze jezeli kolo nie jest pelni wymiarowe to wowczas komputer moze zle zczytywac jego obroty i moze powodowac jego dochamowania - i jezeli nie byla wymieniona mozna to zrobic w ASO na ich koszt.
    U siebie bede to robil w pazdzierniku, ale nie odczulem takiej potrzeby jeszcze jedynie zrobie to profilaktycznie.

  3. #3
    csharp
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leonine Zobacz post
    3 miesiace temu Pan z ASO w Poznaniu dzwonil do mnie w sprawie wymiany sterownika ASR/ABS/VDC poniewaz jest to wada fabryczna, ktora powoduje nieprawidlowe dohamowanie jednego z kol po czym samochod zmienia tor jazdy - jedynie Pan przedstawil sytuacje z kolem dojazdowym, ze jezeli kolo nie jest pelni wymiarowe to wowczas komputer moze zle zczytywac jego obroty i moze powodowac jego dochamowania - i jezeli nie byla wymieniona mozna to zrobic w ASO na ich koszt.
    U siebie bede to robil w pazdzierniku, ale nie odczulem takiej potrzeby jeszcze jedynie zrobie to profilaktycznie.
    czyli generalnie mogę podjechać do ASO i powiedzieć im o problemie? a jak można sprawdzić czy było to wymieniane?

    co znaczy koło dojazdowe (chodzi o zapasowe?) i nie w pełni wymiarowe ? sorki za banalne pytania, raczkuje w tym wszystkim

    tz. u mnie jest tak, że są wszystkie oryginalne koła i jest taki problem z jednym...

  4. #4
    Leonine
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdzic moze to pracownik ASO wchodzac w baze "napraw" samochodu po numerze VIN.
    Nie w pelni wymiarowe rozumiem pojecie kolo zapasowe/dojazdowe ktore jest mniejsze posiada albo 14"/15" natomiast pozostale trzy kola sa w pelni wymiarowe czyli albo 16" lub 17".
    Podalem ci to co ja wiem aby uzmyslowic ze moze istniec taki problem jak ja opisalem, u ciebie moze komputer zczytuje bledne dane dla kol oryginlanych.

  5. #5
    csharp
    Gość

    Domyślnie

    byłem, sprawdzili... coś źle podłączyli przy wymianie kontrolki... masakra jakaś ;///

  6. #6
    Leonine
    Gość

    Domyślnie

    Czyli to jednak bylo to...?

  7. #7
    csharp
    Gość

    Domyślnie

    nie no... Wcześniej wymienili mi kontrolke stopu, bo przez nią były problemy, po wymianie zrobiło sie jeszcze gorzej ale poprawili to i teraz jest ok

Podobne wątki

  1. [1.9jtd 2004r 150 KM] Problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez pawelsidor w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 16:58
  2. Blokowanie koła przedniego
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 20:32
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 15:04
  4. niepokojace blokowanie koła
    Utworzone przez mino w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 18:11
  5. Problem z wszystkim i to jednego dnia.
    Utworzone przez efdur w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory