Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Koszty lakierowania całego auta

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie Koszty lakierowania całego auta

    Witam,

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad odświeżeniem całego lakieru w mojej 147. Wkurzają mnie niektóre rysy i otarcia po poprzedniej właścicielce. Co prawda są zarobione ale jestem perfekcjonistą i wolałbym, żeby lakier był bez skazy No i ewentualnie kolor bym przy tym zmienił - ale nie na żaden fikuśny Powstaje oczywiście podstawowe pytanie o koszty. Z tego co wiem to lakiernicy biorą 300-500zł za element, a tych jest z 13-14 jak dobrze sobie policzyłem. Wyczytałem jednak gdzieś, że przy malowaniu całości biorą mniej bo jest łatwiej itd. Padały przy tym sumy rzędu 2500 czy 3000 za całość. Jedna z osób zasugerowała nawet, że taką cenę można dostać w ASO. Oczywiście interesuje mnie malowanie całych elementów a nie tylko z zewnątrz.

    Ile to faktycznie kosztuje w Poznaniu? Czy ktoś już zafundował swojej belli taką przyjemność?

    I prosiłbym o nie zamieszczanie opinii w stylu: "z powodu rys nie przemalowuje się całego auta". Ja to wiem ale może zrobię inaczej. Ot fanaberia jakich ostatnio mam wiele Póki co się tylko nad tym tylko zastanawiam, decyzji nie podjąłem, więc proszę jedynie o odpowiedzi na temat
    Ostatnio edytowane przez beriba ; 15-06-2013 o 22:56

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Kolego pytanie dodatkowe do przemyślenia:
    jeżeli chcesz zmieniać lakier to pamiętaj o wnękach itp. co rozumiesz przez zdanie "...Oczywiście interesuje mnie malowanie całych elementów a nie tylko z zewnątrz..." - błotniki od środka też ???
    Kto rozbiera samochód do malowania / kto składa ?? Ma to znaczenie do przy końcowym polerowaniu.
    Jaki kolor jest a jaki ma byc docelowy ?? (metalic, z dodatkiem perły czy zwykły akryl) ??

    To wszystko ma wpływ na cenę.
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar gipsik85
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Kąkolewo pow.Leszczyński
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6ts 2007r.
    Postów
    5

    Domyślnie

    Siemka
    Ja jestem z pod Leszna i z tego co słyszałem w Lesznie biorą od 250-300zł za element no ale pewności nie mam. Za całość liczą inaczej tylko że przy zmianie koloru jest ten ból że trzeba malować komorę silnika i tu mogą patrzeć zarobić. Najlepiej by było jak byś się przejechał do lakierni pokazał furę i spytał jak i co, ale jak jesteś perfekcjonistą to sprawdź opinie o lakierni żeby się nie zdziwić po malowaniu. Ja będę malował moją 166 w tym albo przyszłym roku ale sam sobie pomaluję bo co nieco umiem i sam towar jak liczyłem wyjdzie 600-800zł

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Ok, to już uzupełniam

    Błotniki od środka może niekoniecznie. Mówiąc całe elementy miałem na myli to, żeby nie było, że auto jest w jednym kolorze, a od wewnętrznej strony drzwi są w innym kolorze. Chodzi mi o to, żeby zmiana koloru była całkowita - czyli nie widać starego koloru ale w ramach rozsądku, bo pod błotniki nikt patrzył nie będzie.

    Co do rozkładania i składania auta, wszystko miałby zrobić warsztat (tzn. Ci co będą lakierować).
    Obecnie jest kolor jasno niebieski metallic. Nie pamiętam dokładnego oznaczenia koloru. Miałby być np. Blu Cobalto z gamy kolorów AR, też metallic.

    @gipsik85
    Jak już pomysł będzie w zaawansowanej fazie to wtedy na pewno podjadę do lakierni i zapytam co i jak. Póki co chcę oszacować czy warto i ewentualnie gdzie w ogóle pytać żeby było dobrze. Żaden pan Wiesiu lakierujący w przydomowym garażu nie wchodzi w grę, bo prawie nie ma szans, żeby to było dobrze.
    Ostatnio edytowane przez beriba ; 08-06-2013 o 20:04

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Spoko teraz wyjaśniłeś zakres prac lakier który podałeś do najtańszych nie należy więc tutaj już trochę wyjdzie $$

    Orientacyjny koszt malowania - AR 147 wyjdzie na poziomie 3000-4000zł (zależy od regionu kraju) tzw. "zamknięte drzwi" + indywidualna wycena wewnętrznych stron drzwi, klapa, wnęka silnika itp.

    Pozdrawiam
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Ok, to już jakiś mniej więcej się orientuję. Jakby ktoś wskazał jeszcze jak to wygląda cenowo w samym Poznaniu. Z przykładami konkretnych lakierni byłoby genialnie.

    Dobrze rozumiem, że te 3000-4000zł (orientacyjnie) podałeś dla lakieru Blu Cobalto?
    Wcześniej wspominałeś o perłowym lakierze. Jak w tym przypadku wygląda to cenowo? Bo wiadomo, że perełka wygląda bosko ale i cena jest pewnie większa. Powiedzmy, że mówimy tu o "zamkniętych drzwiach", tak żeby porównać do kwoty którą napisałeś powyżej i nie wchodzić w indywidualne wyceny.

  7. #7
    marcin1234
    Gość

    Domyślnie

    polecam firma
    http://ziebartpolska.pl/

    jak odświeżyłem auto żony to go nie poznała

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Ciekawa opcja. Możesz szerzej opisać co zrobili w przypadku auta żony oraz ile kosztowała taka przyjemność?

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Tez jestem ciekawy,sluchalem ostatnio audycji na ich temat w radiujakie koszta i co robili?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arson
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    OstroW Wlkp
    Auto
    AlfaRomeo 147 1.6 120KM
    Postów
    82

    Domyślnie

    Wiem ze interesyje cie malowanie calych elementow ale czy warto sam mam 147 i szczerze powiem ze nie warto wydawac 3000 na takie malowanie takie jest moje zdanie ja ci moge polecic malwanie auta metoda plasti dip koszt malowania calego auta to 1500 zl ale to juz twoj wybor

Podobne wątki

  1. Ile za polerowanie całego auta?
    Utworzone przez Chasim w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-04-2022, 11:00
  2. oklejanie całego auta! :)
    Utworzone przez Taśalfa w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 03-07-2017, 17:27
  3. [166] Malowanie całego auta - opinie
    Utworzone przez Kowalm w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 23:25
  4. [156] Malowanie całego auta
    Utworzone przez Kosiar w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-12-2007, 11:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory