Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [166] drazek stabilizatora

  1. #1
    peep20
    Gość

    Domyślnie [166] drazek stabilizatora

    koledzy czy ktos z was naprawiał przedni drazek stabilizatora ,moj jest do wymiany i szukam gum do niego ale podobno nie wystepuja same tylko jako caly element ,moze pasuja od inego modelu prosze o podpowiedz

  2. #2
    piotr_tk
    Gość

    Domyślnie

    przeczytałem 156 zamiast 166,
    nie wiem więc musiałem zmienić odpowiedź a nie dało sie skasować

  3. #3
    yaro38
    Gość

    Domyślnie

    Gumy przedniego drążka stabilizatora dostępne sa w Łodzi przy ul.Wileńskiej 11
    strona e-mail.www.autosklep24.pl były wystawione tez na allegro.Przed zamówieniem zmierz średnice drążka stabilizatora bo występują w dwu lub trzech rozmiarach.
    Wymieniłem u siebie na zakupione w tym sklepie i jest ok.Do wymiany znajdź jakiegoś myślącego mechanika,ponieważ jest przy tym trochę kombinacji,u mnie wszystko poszło sprawnie.Cena za sztukę ok.45 zł.
    Powodzenia

  4. #4
    yaro38
    Gość

    Domyślnie

    A propo wahaczy u siebie założyłem Fasty kupione w tym samym sklepie (www.autosklep24.pl) i jest ok,cena niższa i Vemy.
    Pozdrawiam.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o gumy stabilizatora, nie winem czy są takie same jak tylne, ale sytuacja przynajmniej z tylnymi przedstawia się następująco:
    W Alfie 166 według producenta można wymienić jedynie cały drążek stabilizatora razem z gumami, ale my użytkownicy AR staramy się radzić sobie z tym na różne sposoby. Na allegro są dostępne gumy stabilizatora do 166 w cenie około 45zł za sztukę, jak jakiś kolega (nie pamiętam, kto) pisał te gumy są takie same jak we fiacie Panda chyba od 2003r i do fiata identyczne gumy kosztują 20zł za sztukę, ale jest jeszcze tańsze rozwiązanie bo pasują też gumy od Poloneza, jest niewielka różnica w wymiarach i gumy z poloneza są z troszkę miększej gumy, ale bez problemu wcisną się na miejsce i kosztują 6 zł za sztukę a więc kalkulacja jest prosta, nawet jak by gumy z poloneza trzy razy częściej wymagały wymiany to i tak wyjdzie nam taniej.
    Z wymiana nie ma większych problemów, ale trzeba opuścić troszkę w dół tylna belkę(tak się to chyba nazywa) ja wymieniłem te gumy z tyłu bez opuszczania żadnych belek po prostu wziąłem mocny klucz nasadowy, kawałek rury i urwałem nakrętki, które są zgrzane z obejmami gum, gdzie nie dało się urwać tych nakrętek to po prostu rozwierciłem całe śruby i stabilizator ładnie się wyciągną, dla ułatwienia kolejnych wymian tych gum zespawałem łby śrub w odpowiedniej odległości na kawałku blachy i włożyłem je w otwory. Następnym razem wystarczy tylko odkręcić 4 nakrętki i gumy wymienione, dziwię się, że producent nie zastosował tak prostego rozwiązania.

  6. #6
    webmaster007
    Gość

Podobne wątki

  1. drazek kierowniczy - podkladka
    Utworzone przez radek-j w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 16:17
  2. drazek stabilizacyjny 156 wymiana
    Utworzone przez miirage w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-12-2010, 13:26
  3. drazek zmiany biegow
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 19:00
  4. Drazek zmiany biegow
    Utworzone przez gumis_kiler w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-07-2007, 21:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory