Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: paliwo w oleju

  1. #1
    wind
    Gość

    Domyślnie paliwo w oleju

    witam koledzy, pomóżcie, dopadła mnie kolejna awaria, tym razem mam paliwo w oleju. doczytałem się że przyczyną może być sonda lambda albo nieszczelności na tłoku. sondę wymienię ale czy jedynym sposobem na nieszczelności w silniku jest pomiar kompresji. wiem że pojawiła się sugestia że to może być wtryskiwacz. chciałbym te przyczyny zniwelować zanim wymienię olej. silnik chodzi równo jak jest zimny, brak mu mocy i reaguje na pedał jak się zagrzeje, przy starcie było czuć paliwo/jednak teraz objaw zniknął/ . Na lpg nie próbuję najpierw muszę się uporać z tym paliwkiem.

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał wind Zobacz post
    witam koledzy, pomóżcie, dopadła mnie kolejna awaria, tym razem mam paliwo w oleju. doczytałem się że przyczyną może być sonda lambda albo nieszczelności na tłoku. sondę wymienię ale czy jedynym sposobem na nieszczelności w silniku jest pomiar kompresji. wiem że pojawiła się sugestia że to może być wtryskiwacz. chciałbym te przyczyny zniwelować zanim wymienię olej. silnik chodzi równo jak jest zimny, brak mu mocy i reaguje na pedał jak się zagrzeje, przy starcie było czuć paliwo/jednak teraz objaw zniknął/ . Na lpg nie próbuję najpierw muszę się uporać z tym paliwkiem.
    Możliwości pojawienia się benzyny w oleju są trzy:zbyt bogata mieszanka;nie palenie na któryś z cylindrów;stała jazda na krótkich odcinkach z niedogrzanym silnikiem.Pierwsze to sonda,drugie świece,zawory itd,trzecie termostat(latem raczej odpada)
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    wind
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Możliwości pojawienia się benzyny w oleju są trzy:zbyt bogata mieszanka;nie palenie na któryś z cylindrów;stała jazda na krótkich odcinkach z niedogrzanym silnikiem.Pierwsze to sonda,drugie świece,zawory itd,trzecie termostat(latem raczej odpada)
    czyli dobry trop, zobaczę jak po wymianie sondy i pomierzeniu ciśnienia w cylindrachtylko jak już jest to paliwo w oleju to trudno ocenić leje czy nie, a tak wymieniać olej tylko dla zasady to porażka

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,577

    Domyślnie

    ale wymienic olej bym radził poliwo bardzo go rozrzedza,pamietam mialem dawno temu seata malage i nie bylo madrego na ta przypadlosc, miala wymieniane pierscienie swiece i to samo, olej dwa razy w roku wymienialem w koncu jej przeszlo inie wiem do dzis co to bylo podobno kanal wydechowy przytkany

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    ale wymienic olej bym radził poliwo bardzo go rozrzedza,pamietam mialem dawno temu seata malage i nie bylo madrego na ta przypadlosc, miala wymieniane pierscienie swiece i to samo, olej dwa razy w roku wymienialem w koncu jej przeszlo inie wiem do dzis co to bylo podobno kanal wydechowy przytkany
    Dokładnie tak.Olej wymień natychmiast.Chyba że spieszysz się do remontu silnika..
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A czy wykręcałeś świece i je dokładnie oglądałeś?
    Jeśli nie, to zrób to i napisz, co zobaczyłeś.

  7. #7
    wind
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    A czy wykręcałeś świece i je dokładnie oglądałeś?
    Jeśli nie, to zrób to i napisz, co zobaczyłeś.
    wykręcałem bo wcześniej mi rozwaliło kolejną świecę,/ już raz tak miałem to mi elektroda wpadła niżej,/ teraz wyjąłem całą świecę i sprawdzałem pozostałe ,wyjarało cewkę i połowę instalacji , więc paliwo może być od czasu tamtej awarii. Dlatego pisałem że to kolejna awaria.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ale rozumiem, że awaria została usunięta i teraz wszystkie świece palą, jak należy?

  9. #9
    wind
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Ale rozumiem, że awaria została usunięta i teraz wszystkie świece palą, jak należy?
    tak palą ok, , dzisiaj po rozmowie z moim mechanikiem ustaliłem,,,,,,,,,,,,ze to mogą być skutki poprzedniej awarii, więc wymienię olej i zobaczymy czy będzie się coś dalej złego działo czy nie. I jadę na sprawdzenie ciśnienia w cylindrach, wtryskiwaczy i sondy.

  10. #10
    wind
    Gość

    Domyślnie Paliwo w oleju cd

    Po podpięciu do kompa mam błędy P130, P201, P204/to jakieś obwody wtryskiwaczy na 1 i 4 cylindrze .Olej wymieniony ale dalej czuć paliwo.Teraz nie wiem czy to zapach z poprzedniego lania czy to jakieś nowe paliwo leje.przejechałem 50 km,ponieważ miałem lekki wyciek z korka spustowego to nie wiem czy stan oleju wzrasta ale wydaje się lekko rozrzedzony Silniczek pracuje idealnie,żadnych stuków, żadne niepokojące kontrolki się nie zapalają. Jak jakiś wariat latam i sprawdzam bagnet i wącham cholera co to jest.

Podobne wątki

  1. [146] Paliwo w Oleju - silnik bliski wykończenia.
    Utworzone przez Murcialago w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 21:43
  2. [145] Boxer - mocno kopci, dużo pali, w oleju jest paliwo
    Utworzone przez osa150 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 22:52
  3. [145] Za co odpowaidałą te śilniczki i dlaczego czuć paliwo ze oleju w 1.4 bx
    Utworzone przez michal87tg w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 21:07
  4. Paliwo w oleju Alfa Romeo 145 1.4 Boxer 95r. - POMOCY !
    Utworzone przez djem9k w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 23:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory