Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Problem z Pb :(

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Krzemień
    Auto
    Bella 156 2.5 v6 (LPG) od 23.11.13
    Postów
    35

    Domyślnie Problem z Pb :(

    Witam teraz posiadam alfę 156 2.5 v6 z instalacją lpg pierwsze wrażenie tego auta szok skóra klima itp. super auto i przez lpg tania jazda ale posiadam już ją 2 tygodnie i mam spory problem silnik chodził super równo i cicho ale przy odpalaniu jebło w filtr powietrza tak że ojciec z kilometra słyszał serio nie ściemniam ale odpaliła przełączyła się na lpg bo koleś ustawił 5stopni . pojechałem do roboty lans itp ale jak zgasiłem to na benzynie nie odpali albo odpali 1k obrotów łapie i gaśnie awaryjnie na lpg odpala i jeździ.

    Sprawdziłem pompkę paliwa szczelność dolotu wszystko oprócz przepływomierza
    normalnie chce mi się płakać bo kupiłem auto i nie mam kasy na części i tu jest moje pytanie czy przez przepływomierz może się tak auto zachowywać??
    jak odepne to dalej to samo odpala i gaśnie

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Co to za imitacja LPG tam siedzi, że strzela w dolot?! Jak się takie auto kupuje oczami i dla lansu to nie dziwmy się później, że takie niespodzianki wychodzą.... Co to znaczy, że koleś ustawił 5 stopni?! Że niby na gaz się wtedy przełącza?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Krzemień
    Auto
    Bella 156 2.5 v6 (LPG) od 23.11.13
    Postów
    35

    Domyślnie

    Tak dokładnie gaz się przełącza przy 5 stopniach. autko niby wcześniej nigdy nie strzeliło tak się tłumaczy były właściciel ale kto wie.
    Jak oglądałem to wszystko bardzo ładnie chodziło :/

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kubusar146
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    AR 156 2.4 jtd 98r
    Postów
    309

    Domyślnie

    mojemu teściowi w lagunie też tak strzelał, poradziłem mu wymianę świec i kabli, jemu to pomogło,
    natomiast mi jak padł przepływomierz to też tak się działo, podepnij pod kompa i będziesz wiedział

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał ToySoldier0 Zobacz post
    Tak dokładnie gaz się przełącza przy 5 stopniach. autko niby wcześniej nigdy nie strzeliło tak się tłumaczy były właściciel ale kto wie.
    Jak oglądałem to wszystko bardzo ładnie chodziło :/
    A długo to na tych pięciu stopniach jeździ, bo jak tak to długo już nie pociągnie, taka temperatura to zarzynanie silnika i jazda na biedaka, patrzyłeś już ile oleju wcina???????
    Daj fotkę komory silnika, co ci tam za LPG wsadzili jestem ciekaw??????????

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar ar.192
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    byly 156 2.0TS nero, 156 2.5 V6nero, 147fl rosso SZUKAM 159
    Postów
    152

    Domyślnie

    przełączyła się na lpg bo koleś ustawił 5stopni .

    jakbym mial kupywac auto z gazem i wlasciciel by mi powiedzial, ze przelacza sie po osiagnieciu 5 C to wtedy ta informacja by mi wystarczyla zeby domyslec sie jak wlasciciel dbal w pozostalych kwestiach o to auto. dlugo to auto ma instalacje?

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Normalnie powinno sie przełączyć gdy temp ma 30 stopni. Równoznaczne to jest z przejechaniem około 4-5km na pb i dopiero później powinno wrzucać na LPG.
    To nie jest instalka V generacji że przerzuca sie na LPG po 500 metrach....
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Krzemień
    Auto
    Bella 156 2.5 v6 (LPG) od 23.11.13
    Postów
    35

    Domyślnie

    Wiem wiem ale już nabyłem i po czasie się dowiedziałem że przełącza się przy 5 stopniach instalacja to stag 300 a problem rozwiązałem przepływomierzem i zmianą rury dolotu (moja okazala się nieszczelna ) pracuję obok szrotu a do tej pory same volkswageny kasowali a dzisiaj przywieźli rozbitą 166 2.5 v6 dolot i przepływomierz kosztował mnie 100zł wszystko super śmiga tylko teraz do mechanika żeby te 5 stopni zmienił po za tym autko w formie

    - - - Updated - - -

    aha no i wielkie dzięki za chęć pomocy

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pytlar
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Prabuty
    Auto
    AUDI S8 D2
    Postów
    148

    Domyślnie

    w moim probe tez mam sekwencje BRC, miałem dosyć szybkie wskakiwanie na gaz, ponizej 20 stopni... w lato było ok, ale w zime kiedyś jechałem, samochód przeskoczył na gaz i ja wtedy trosze szybciej chciałem ruszyć na skrzyżowaniu to jak nie pizgło pod maską... na szczescie przepływomierz pancerny, dolot wytrzymały bo turbo wiec nic sie w sumie nie stało, ale gaz pojechałem moment przestawiać na ponad 30 stopni i już nigdy nie powtórzyły się zadne strzały

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Krzemień
    Auto
    Bella 156 2.5 v6 (LPG) od 23.11.13
    Postów
    35

    Domyślnie

    Niestety u mnie pływka nie jest pancerna więc w weekend gonie do mechanika przestawić a co do tego turbo piszesz że auto 2,4 JTD więc diessel a w czym masz ten "turbo gaz "

Podobne wątki

  1. ICS problem z radiem, problem z dzwiękiem - przerywa, pyka
    Utworzone przez deszczyk w dziale 166
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 10:43
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory