Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Czujniki cofania - prośba o pomoc

  1. #1
    pawel182
    Gość

    Domyślnie Czujniki cofania - prośba o pomoc

    Witam,

    postanowiłem w końcu zamontować czujniki cofania w mojej 159. Przeglądam oferty na allegro i sam już nie wiem na jaką firmę się zdecydować. Rozpiętość cen jest całkiem spora - od 49 zł za najtańsze do 300 zł za jakiś lepszy zestaw.

    Interesuje mnie zestaw z 4 sensorami i tylko sygnałem dźwiękowym - bez żadnych wyświetlaczy, ponieważ nie chcę oszpecać wnętrza samochodu wyświetlaczem z kolorowymi diodami
    Jeździłem przez parę lat Skoda Octavia kombi, która posiadała czujniki cofania z sygnałem dźwiękowym i parkowanie odbywało się całkiem sprawie.

    Znalazłem następujące oferty:

    1) http://allegro.pl/czujniki-parkowani...076552524.html

    Najtańsze za 49 zł - podejrzewam, że zaraz się popsują...


    2) http://allegro.pl/czujnik-cofania-pa...067292726.html

    Tak jak wyżej...


    3) http://sklep.tymex-alarmy.pl/czujnik...s400-p-38.html

    Te wydają się interesujące - cena też spora w porównaniu do poprzedni ale chodzi w końcu o jakość.


    Tutaj pierwsze prośba do Was. Jakie polecilibyście czujniki do mojej Alfy. Może macie jakieś inne ciekawe zestawy?


    Kolejna sprawa to montaż. Znalazłem na allegro zdjęcie zderzaka z oryginalnymi dziurami po czujnikach. Wzorując się na nim chciałbym wywiercić w moim dziury pod czujniki - wydaje mi się, że będzie najrozsądniejsze podejście zamiast wiercić według uniwersalnej instrukcji. Czy ktoś z Was montował już w swojej piękności czujniki ? Czekam na wszystkie niezbędne informacje i porady - tak, zamierzam zrobić to sam w garażu

    Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pawel182 ; 26-01-2012 o 21:34

  2. #2
    piotrjagoda78
    Gość

    Domyślnie

    Zrezygnuj z tych chinskch z alegro poniewaz mają niehermetyczne głowiczki. Wejdz na strone MetaSystem-to konkretny sprzęt lecz troche kosztulący. Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja miałem najpierw w Alfie 146, a potem w 156. Obydwa z wyświetlaczami i takie mimo wszystko polecam (wyświetlacz umieszczony miałem nad lusterkiem wstecznym). W obydwu przypadkach był to jeden z tańszych (ale nie najtańszy) produktów na rynku. Sam montowałem i spisywały się świetnie. Podejrzewam, że większość to jest to samo różnią się jedynie kształtem czujników itp. oraz opakowaniem.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    dayokezek
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    Ja założyłem czujniki Valeo na tył + brzęczyk i jestem bardzo zadowolony. Opnie o tych czujnikach są różne ale u mnie działają bez zarzutu a jak mi jakaś czujka padnie to przynajmniej nie będzie problemu z kupnem.
    Montowałem w serwisie na bokserskiej (wyszło niewiele drożej niż same czujniki) ale jak chcesz sam montować to raczej to nie jest zbyt skomplikowane:
    Zasilanie z wstecznego (w schowku z prawej strony), brzęczyk mam z lewej strony tuż koło rolety (prawie niewidoczny i nie trzeba ciągnąc kabli przez całe auto).
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Różne czujniki we wnętrzu, prośba o pomoc w identyfikacji.
    Utworzone przez heliogabal w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-07-2015, 11:19
  2. 156, czujniki cofania
    Utworzone przez alfastyczny w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 17:55
  3. [MiTo] Czujniki cofania niefabryczne
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 20:56
  4. [159] czujniki cofania
    Utworzone przez idz007 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2012, 18:17
  5. [147] Prośba o pomoc - czujniki parkowania
    Utworzone przez xmajk w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 21:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory