Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Numer vin a naprawa kielicha w 145

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar irokezz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    AR GT 1.9 JTD
    Postów
    61

    Domyślnie Numer vin a naprawa kielicha w 145

    Witam.Pojawił mi się ostatnio taki problem a właściwie to pogłębił bo jak w lutym kupowałem auto to peknięcie już było ale w mniejszej skali.Ostatnio stwierdziłem że najwyższa pora coś z tym zrobić.Sęk w tym że w miejscu pęknięcia jest numer seryjny nadwozia.Drugi jest co prawda na tabliczce znamionowej nad chłodnicą ale to nie to samo.Nie wiem w jaki sposób sie takie rzeczy naprawia i jak ma się sprawa z ingerencją w numer VIN.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06397.jpg
Wyświetleń:	782
Rozmiar:	93.5 KB
ID:	52757Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06398.jpg
Wyświetleń:	942
Rozmiar:	82.7 KB
ID:	52758Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06400.jpg
Wyświetleń:	3280
Rozmiar:	108.1 KB
ID:	52759

    Druga sprawa to problem z temperaturą silnika.Jadę wczoraj w południe (było przecież ciepło) do pracy ok 10km a wskażnik temperatury dochodzi max do połowy miedzy drugą a trzecia(80st.C)kreską czyli ma ok 70...trochę mało.Podzczas jazdy nic się nie zmienia za to wystarczy stanąć na chwile w korku bądż nie załapać sie na światła i od razu skacze do 80-85 powiedzmy bo to skalowanie jest trochę dziwaczne...termos do wymiany pewnie ale tu mam kolejną dilemme co kupić tzn. żeby się nie naciąć bo mam autko bez klimy a słyszałem że są różne termosy...4 końcówki lub 5...np.czy taki jest ok http://allegro.pl/show_item.php?item=2238414173 i czy są jakieś same wkładki żeby nie kupować całego?Tak mnie skontrował mechanik gdy kupiłem behra do 166 --- że wystarczyło kupić wkładke.... nie wiem dlatego wolę zapytać Was. ZAR93000004141798
    Pozdrawiam ze słonecznego scyzorykowa.
    Ostatnio edytowane przez irokezz ; 12-04-2012 o 08:47

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mac1us
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków Radziszów
    Auto
    Lancia Delta 2,0 16vt 4x4
    Postów
    219

    Domyślnie

    Problem w tym, że już masz vin nie czytelny także i tak by to przeglądu nie przeszło. A jeśli chodzi o pytanie co i jak zrobić to podjedz na stację diagnostyczną, pokaż, zapytaj co i jak.

    Nie boisz się jeździć po dziurach?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar irokezz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    AR GT 1.9 JTD
    Postów
    61

    Domyślnie

    Numer w tej chwili jest jeszcze do odczytania bez problemu.Foto tego nie uwidoczni ale skoro potrafiłem go spisać(nie znam go na pamięć nawet w przybliżeniu) i porównać z tym na tabliczce to znaczy że odczyt jest możliwy(na tej 8-ce się kończy) ZAR93000004141798 A co do dziur to zwalniam jak się da i jeżdze ostatnio ostrożniej.

    ---------- Post added at 11:13 ---------- Previous post was at 10:40 ----------

    Właśnie dzwoniłem do stacji obsługi i sprawa wyglada tak że najpierw mam się udać do rzeczoznawcy.Jeśli odzczyta numery i stwierdzi że nic nie było grzebane to da na to pismo i wtedy naprawa i nabicie numeru w nowym miejscu.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał irokezz Zobacz post
    Witam.Pojawił mi się ostatnio taki problem a właściwie to pogłębił bo jak w lutym kupowałem auto to peknięcie już było ale w mniejszej skali.Ostatnio stwierdziłem że najwyższa pora coś z tym zrobić.Sęk w tym że w miejscu pęknięcia jest numer seryjny nadwozia.Drugi jest co prawda na tabliczce znamionowej nad chłodnicą ale to nie to samo.Nie wiem w jaki sposób sie takie rzeczy naprawia i jak ma się sprawa z ingerencją w numer VIN.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06397.jpg
Wyświetleń:	782
Rozmiar:	93.5 KB
ID:	52757Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06398.jpg
Wyświetleń:	942
Rozmiar:	82.7 KB
ID:	52758Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06400.jpg
Wyświetleń:	3280
Rozmiar:	108.1 KB
ID:	52759

    Druga sprawa to problem z temperaturą silnika.Jadę wczoraj w południe (było przecież ciepło) do pracy ok 10km a wskażnik temperatury dochodzi max do połowy miedzy drugą a trzecia(80st.C)kreską czyli ma ok 70...trochę mało.Podzczas jazdy nic się nie zmienia za to wystarczy stanąć na chwile w korku bądż nie załapać sie na światła i od razu skacze do 80-85 powiedzmy bo to skalowanie jest trochę dziwaczne...termos do wymiany pewnie ale tu mam kolejną dilemme co kupić tzn. żeby się nie naciąć bo mam autko bez klimy a słyszałem że są różne termosy...4 końcówki lub 5...np.czy taki jest ok http://allegro.pl/show_item.php?item=2238414173 i czy są jakieś same wkładki żeby nie kupować całego?Tak mnie skontrował mechanik gdy kupiłem behra do 166 --- że wystarczyło kupić wkładke.... nie wiem dlatego wolę zapytać Was. ZAR93000004141798
    Pozdrawiam ze słonecznego scyzorykowa.
    Ty się martwisz o numer VIN a ja bym się raczej zastanowił nad sensem naprawy tego auta. Skoro w tym miejscu tak skorodowała, to co się dzieje z resztą... Poza tym wstawianie kielichów z innej, na pewno nie młodej 145/6 to co najmniej ryzyko. Kto to wspawa idealnie równo i da Ci gwarancję trwałości? Z numerem nadwozia nie będzie problemu tylko trochę załatwiania ale będzie to legalne i nie będzie groziło takimi konsekwencjami, jak grzebanie przy jednym z ważniejszych elementów karoserii.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Fakt - jeździć z takim czymś to chyba bym nie chciał. Z pęknięciami czy korozją w takich miejscach trzeba działać natychmiastowo.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar irokezz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    AR GT 1.9 JTD
    Postów
    61

    Domyślnie

    właśnie z numerem robią się problemy a zwłaszcza - koszta rzeczoznawca plus urząd komunikacji plus diagnosta 240 + 20 +120 = 380 plus naprawa.nieciekawie!A sens naprawy oczywiście jest.Korozja w samochodzie jest tylko w tym miejscu na taką skale,reszta zdrowa.Był walniety w dół lub krawężnik bo poprzedni własciciel ostatnio wymieniał wachacz.

    ---------- Post added at 12:11 ---------- Previous post was at 11:31 ----------

    znalazłem na tą chwile tańszego rzeczoznawce 150 pln i na pewno nowy numer nabiją w innym miejscu.Ciekawe gdzie??? A po konsultacjach z mechanikiem cały kielich do wymiany - koszt ok.300-350

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Do tego dojdzie Ci raczej wymiana łożyska amortyzatora i osłony pod kielichem więc kolejne koszta. Bo skoro osłona łożyska jest też tak zjedzona to łożysko pewnie dość zjechane. A takie rzeczy osobiście zawsze robię parami, więc koszta x2 a jak nie zrobisz sam to zapłacisz za samą robotę dodatkowo sporo $..

    Osobiście gdybym nie był pewny tego auta na 10000%, silnik nie byłby igłą i to potwierdzoną od wewnątrz i całe auto nie byłoby idealne to raczej bym tego nie robił, bo mechanik zrobi, ale ciekawe czy geometria zostanie zachowana.. Wiem, że ludzie wyrywają całe kielichy w autach na krawężnikach i potem latają ze spawami, ale jakoś nie mógłbym jeździć z taką myślą... To tylko moje zdanie, oczywiście sam ocenisz najobiektywniej i zrobisz jak chcesz.

    Pozdrowionka,
    GrzesiuŻar
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    alfa romeo 146
    Postów
    168

    Domyślnie

    powiem tak
    mam identyczny problem z kielichami
    lewy dosc mocno skorodowany w miejscu podpórki maski a prawy na ostatniej cyfrze nr vin
    zakupiłem na szrocie kielich co prawda nie z alfy ale z fiata bravo bo sa identyczne i bd sie przymierzał to robic
    co do trwałosci napewno wytrzyma i nie powinno sie nic stac bo sam kielich jest wkładany od dołu wiec napewno go tak szybko nie wypchnie
    tylko jaki jest problem - otóz taki ze nie bardzo chca wycinac kielichy na szrotach bo jak twierdza mają zniszczona całą cwiartke całe szczescie mi sie udało wyrwac całkiem przyzwoity kielich za 40 zł
    jak bd wstawiał bd na bierzaco robił foto i w miare szczegółowo to opisze

  9. #9
    Masaq
    Gość

    Domyślnie

    Miałbym chyba duszę na ramieniu jadąc takim samochodem ...

    Kupując samochód nie liczyłeś się z tym, że pękniecie nie kielichu nie jest normalne, a wręcz niepokojące ?

    Co do naprawy to bez przesady - ludzie wstawiają całe ćwiartki i jest ok.
    Tylko druga sprawa - zrobić to profesjonalnie, to nie jest najmniejszy problem tylko koszt takiej zabawy przedroży strasznie samochód - bo w stodole u henka bym tego nie spawał, a profesjonalista to pewnie z 600 zł za robociznę weźmie jak nie lepiej, a gdzie części itp ? ...

    Na Twoim miejscu poważnie bym pomyślał czy to naprawiać, czy może lepiej szukać gołej budy i przekładać bebechy.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masaq Zobacz post
    Co do naprawy to bez przesady - ludzie wstawiają całe ćwiartki i jest ok.
    Co innego wspawać całą ćwiartkę, a co innego sam kielich... A po 2 co innego wspawać i sprzedać, a co innego jeździć takim i uważać, że wszystko jest w aucie tip top
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

Podobne wątki

  1. Spory luz pionowy kielicha półosi napędowej lewej strony
    Utworzone przez ciecieszek w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2016, 08:14
  2. Wymiana kielicha przegubu wewnętrznego.
    Utworzone przez FrankyFurbo w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 21:21
  3. Numer VIN
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-09-2010, 14:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory